Кліматична техніка – це те, без чого важко обійтися під час літньої спеки та зимових морозів. Проте є й такі види техніки, яку використовують майже щодня, щоб забезпечити оптимальний мікроклімат вдома. До такої техніки відносять зволожувачі, очищувачі повітря. Саме про очищувачі повітря піде мова у нашій статті. Перед тим, як купити очищувач повітря https://rivne-cond.rv.ua/uk/products/ochischuvachi-povitrya, потрібно проаналізувати асортимент, який є на ринку, почитати відгуки. Ми детальніше розповімо про види очищувачів та їх особливості, зупинимося на виробниках. Також поговоримо про особливості вибору кондиціонерів, адже це найпопулярніший вид кліматичної техніки, який встановлюють і у квартирах, і у приватних будинках.
Види очищувачів повітря та їх характеристики
Якщо раніше для очищення повітря використовувалося габаритне і дороге обладнання, то зараз виробники пропонують компактні та універсальні моделі за демократичною ціною. Основне завдання очищувачів повітря – усунення пилу, диму, неприємних запахів з повітря.
Сьогодні виробники пропонують такі види очищувачів:
- мийка повітря: усуває бруд та великі домішки у повітрі, зволожує його;
- очисники повітря: усуває неприємні запахи та всі види домішок, в тому числі й найдрібніші часточки;
- кліматичні комплекси: не лише очищують повітря, а й мають цілий спектр додаткових функцій, в тому числі підігрів, охолодження, озонування, зволоження, антибактеріальна обробка повітря.
Що варто враховувати при виборі очищувача? Це:
- вид;
- гучність: бажано обирати моделі до 30 дБ;
- продуктивність: кількість повітря, яка очищається за одиницю часу;
- метод встановлення: може бути як підлоговий, так і настінний;
- виробник: Cooper&Hunter, Electrolux, BALLU, Gree, Daikin, Panasonic та ін.;
- кількість фільтрів;
- функціонал;
- дизайн.
Обираємо кондиціонер
Перед тим, як купити кондиціонер, варто ознайомитися, які моделі пропонують виробники, який у них функціонал та потужність.
Типи кондиціонерів для дому та квартири
Виробники пропонують такі моделі:
- настінні;
- касетні;
- мобільні;
- канальні;
- консольні;
- підлогово-стельові.
Настінні моделі – одні з найпопулярніших і вигідних за ціною. Їх можна встановлювати як в просторих, так і в маленьких приміщеннях, у тому числі й у приватних будинках та квартирах. Щоб правильно обрати та купити настінний кондиціонер https://rivne-cond.rv.ua/uk/products/kondicionery/nastinni, варто правильно розрахувати його потужність. Далі розповімо про це детальніше.
Канальні і касетні моделі вбудовуються в підвісну стелю. Касетні кондиціонери зовні практично непомітні, після встановлення видно тільки їх зовнішню решітку. Їх відмінність від канальних кондиціонерів – в тому, що вони розподіляють повітря саме через нижню частину блоку, в той час як канальні розподіляють повітря по системі спеціальних повітровідводів, зате можуть охолоджувати або обігрівати одночасно декілька приміщень.
Розрахунок потужності
Правило розрахунку потужності не є складним: чим більше приміщення, тим більшою повинна бути і потужність вашої кліматичної техніки. Наведемо приклад, який допоможе вам зорієнтуватися. Для квартири на кожні 10 м.кв. площі потрібна потужність кондиціонера не менше, ніж 1 кВт. Відповідно, якщо площа приміщення 20 м.кв., вам варто купити кондиціонер потужністю не менше 2 кВт. Обов’язково читайте інструкцію до техніки: там вказано, на яку площу приміщення вона розрахована.
Дуже важливо, щоб техніка справлялася зі своїми функціями в особливо спекотні і холодні періоди. Тому краще взяти більш потужний кондиціонер, який забезпечить вам комфортні умови на роботі чи вдома. Ви додатково можете купити зволожувач повітря, адже вологість в приміщеннях досить-таки низька.