Вирок «телефонному терористу» 16 квітня виніс Конотопський міськрайонний суд

В ході слідства було встановлено, що 25 лютого о 10 год. 07 хв. він, перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, здійснив дзвінок на спеціальну лінію оператора 102 та повідомив завідомо неправдиву інформацію про замінування і підготовку вибуху залізничного вокзалу без конкретизації адреси.

У зв`язку з отриманням вказаного повідомлення співробітниками ГУНП в Сумській області та УДСНС в Сумській області, було вжито негайні заходи безпеки, спрямовані на перешкоджання вибуху будівель залізничних вокзалів, розташованих на території Сумської області, встановлення вибухонебезпечних предметів і вибухових речовин, до яких залучені 32 наряди поліції Конотопського РВП, відділу поліції №1 (м. Буринь) Конотопського РВП, відділення поліції №1 (м. Кролевець) Конотопського РВП, відділу поліції №2 (м. Путивль) Конотопського РВП, відділу поліції №1 (м. Глухів) Шосткинського РУП, відділення поліції №1 (м. С.-Буда) Шосткинського РУП, Сумського РУП, відділення поліції №3 (м. Білопілля) Сумського РУП, відділення поліції №2 (м. Краснопілля) Сумського РУП, відділення поліції №3 (м. Лебедин) Сумського РУП, а також 76 осіб особового складу УДСНС в Сумській області та 19 одиниць техніки, а саме: 1 АЦ ДПРЧ-3 (м. Суми), 1 АЦ ДПРЧ-4 (м. Шостка), 1 АЦ ДПРЧ-6 (м. Охтирка), 1 АЦ ДПРП-33 (м. Дружба, Ямпільського району), 1 АЦ ДПРЧ-11 (смт. Кириківка, Великописарівського району), 1 АЦ ДПРЧ-14 (м. Ромни), 1 АЦ ДПРЧ-18 (м. Лебедин), 1 АЦ ДПРЧ-19 (м. Глухів), 2 АЦ ДПРЧ-20 (м. Білопілля), 1 АЦ ДПРП-41 (м. Ворожба), 1 АЦ ДПРЧ-21 (м. С.-Буда), 2 АЦ ДПРЧ-22 (м. Кролевець), 1 АЦ ДПРЧ-23 (м. Буринь), 2 АЦ ДПРЧ-24 (м. Тростянець). В результаті відпрацювання інформації, вибухових пристроїв вибухонебезпечних речовини не виявлено та встановлено факт відсутності замінування вокзалів.

У судовому засіданні обвинувачений визнав повністю свою вину у вчиненні злочину, суду пояснив, що того дня він перебував у свого друга в гостях, де вони пили пиво. Спочатку товариш запропонував йому зателефонувати бабусі пожартувати, а потім зателефонувати на лінію 102. Близько 10 год. 07 хв. він зі свого телефону на 102 і повідомив про замінування залізничного вокзалу. Після приїзду поліції одразу зізнався у вчиненому.

Вироком суду його визнали винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 259 Кримінального кодексу України і призначити йому покарання у виді 3 років позбавлення волі. Але на підставі статті 75 Кримінального кодексу України звільнили від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 2 роки.