Анатолій Мазепа: в 60-х роках на Ямпільському коноплезаводі працювало близько 60 працівників

В сезон підприємство працювало в три зміни, – пригадує Анатолій Іванович Мазепа, який з 1966 по 1970 рік працював на коноплезаводі мотористом.  

-З Білиці на заводі працювало 22 людини, на роботу ходили пішки старим шляхом, що пролягав через ліс до дерев’яної греблі на річці Івотка. Решта працівників були з Ямполя. У той час на заводі виробництво велось за допомогою німецького дизельного мотору.

Пам’ятає старожил і будівництво заводського двоповерхового гуртожитку, яке розпочалось в 60-х роках. У наш час будівля не використовується.

я9

-Пам’ятаю, що заробітна плата була 60 рублів, крім того щомісяця давали 30% премії, – розповідає Анатолій Іванович. -Це були значно кращі умови ніж в колгоспі, де працювали за «палочки»: тягаєш снопи з ранку до вечора, а за це тобі зараховують один трудодень, а за нього видавали 200 грам хліба.

Зазначимо, що коноплезавод на околиці Ямполя був побудований в 20-х роках минулого століття, пізніше був переведений з переробки коноплі на льон. В 2000-х роках підприємство збанкрутувало і зараз про нього нагадують лише залишки цегельних приміщень наприкінці вулиці Шкільна.

я1
я2
я3
я4
я5
я6
я7
я8

я10

15 thoughts on “Анатолій Мазепа: в 60-х роках на Ямпільському коноплезаводі працювало близько 60 працівників

 1. Кошмар. Люди не помнящие родства и историю своего города . Нечем гордиться . Нужная статья. Может кто прочитает.

 2. Чекаємо наступні статті про історію зруйнованого хлібозаводу, молокозаводу і ледве живого механічного заводу

 3. предлагаю в честь такой статьи, вокруг руин на фото провести ПАРАД ВЫШИВАНОК, обязательно с УЛЫБКАМИ НА ЛИЦЕ! Кто за?

 4. 200грам хлібу за один трудодень?Да як у вас язик повертається ?В селах свиней хлібом годували.

  1. А если кто плохо работал, того кляти совэты расстреливали. А йода как тогда так и сейчас не хватает.

 5. тов Зеленскиий – можете устроить даже стриптиз. Где ты был раньше…

 6. Так-то трудодни в 1966 году уже отменили. Да и до этого за них далеко не 200 грамм давали.

  1. То кляти савьйэты рабство ввели, трудодни отменивши, для тех кто в голодомор не сдох, лагеря проскочил и чьими трупами немцев не закидали. Бабы ж еще нарожают. Стыдно не знать.

  1. Не надо писать одну и ту же чушь под разными никами – вас все равно выдаёт неумение отвечать адресно.

 7. Ася- чушь ваше имя.Учите историю края и наконец-то взрослейте…

 8. Раньше все как рабы работали на работе. А теперь свобода! От работы, от зарплаты, от медицины, от образования, наконец от здравого смысла. В посёлке разруха и безнадёга, а мы славим нашу власть. Какая бы она не была.

Comments are closed.