Килим – один із сучасних дизайнерських акцентів в оформленні квартири. Не важливо, який стиль використаний в інтер’єрі, килим у вітальні – обов’язкова його складова. Обраний стиль відіб’ється тільки на те, якого виду і кольору він буде, щоб гармонійно вписатися в композицію.

Стиль лофт

Улюбленому молодими успішними бізнесменами стилю лофт властива деяка навмисна простота і незграбність. Тому килими з дрібним квітковим принтом для нього не підходять. Великий класичний малюнок, різні геометричні візерунки, вінтаж зі спеціально постареним ділянками – вдалі варіанти. Також цей стиль має на увазі досить великий простір. Тому покриття для зони відпочинку має бути досить великого розміру і м’якою фактури, що виключає варіанти без ворсу.

Скандинавський стиль

Часто застосовується в оформленні квартир і будинків скандинавський стиль інтер’єру. Його основні кольори – холодні відтінки білого, сірого, блакитного. При цьому стиль має на увазі прагнення до створення затишного і теплого приміщення. Це передбачає вибір покриття з пишним ворсом і переходами світлих відтінків сірого і навіть чисто білого. Геометричні малюнки також підійдуть, але в цьому випадку обов’язковий монохромний варіант. Часто килим розташовують в зоні каміна, обов’язкового атрибуту цього стилю.

Мінімалізм

Цей стиль покликаний звільнити простір від всього зайвого, домагаючись повітряної легкості і лаконічності інтер’єру. Для нього підбирають тільки прямокутні або квадратні килими або циновки нейтрального бежевого, молочного кольору. Він не повинен виділятися, завдання акцентувати простір перед ним не стоїть. Допускається високий ворс. На першому плані – функціональність, а не прикраса інтер’єру.

Екологічний стиль

Трендовий екологічний стиль має на увазі використання для оформлення приміщення тільки натуральних матеріалів, таких як дерево, камінь, бамбук. Для килима це бавовна, шерсть, шовк, джут. Припустимо килим купити з віскози. Абсолютний мастхев – наявність хоча б покриття невеликого розміру або доріжки ручної роботи або її імітації. Також ними можна прикрасити стіни.

Хай-тек

Металеві хромовані деталі і скляні поверхні, ергономічні меблі та використання найсучаснішої побутової техніки відрізняють стиль хай-тек. Покриття для нього підбираються під основні кольори меблів. Однотонні з непомітним принтом або геометричним малюнком, з високим і середнім ворсом. Традиційні класичні моделі тут абсолютно не вписуються.