Микитівку та Княжичі підключать до швидкісного інтернету за державні кошти

Для кожного з них за рахунок субвенції буде забезпечене покриття Wi-Fi-мережею. Соцзаклади, підключені за кошти субвенції, отримають безкоштовний швидкісний інтернет до кінця 2022 року 

Про це інформує офіційний сайт Свеської селищної ради 

“У бюджеті на 2021 рік передбачено 500 млн гривень для підключення закладів соціальної інфраструктури (закладів освіти, бібліотек, медичних закладів, ЦНАПів, інших закладів) до широкосмугового інтернету з використанням волоконно-оптичних технологій у рамках бюджетної програми «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету в сільській місцевості» (далі — Інтернет-субвенція або Субвенція). 

9 червня 2021 року Кабмін затвердив розподіл коштів інтернет-субвенції для 670 громад. 483,8 млн гривень розподілено між 670 територіальним громадам для реалізації проєкту “Інтернет-субвенція”. Завдяки йому вже цього року понад мільйон українців отримають можливість вперше підключитися до оптичного інтернету. 

Громади, що пройшли відбір, отримають гроші з держбюджету, потім проведуть прозорий тендер, після чого провайдери почнуть розбудовувати мережу. На рівні громад до оптичного інтернету буде вперше вперше підключено 3652 сіл, у яких понад 11 тисяч соцоб’єктів. 

Зокрема, для Свеської громаді частково заявки погоджено для сіл Микитівка та Княжичі. 

Крім того, для кожного з них за рахунок субвенції буде забезпечене покриття Wi-Fi-мережею. Соцзаклади, підключені за кошти субвенції, отримають безкоштовний швидкісний інтернет до кінця 2022 року.”, – зазначається у повідомленні.