Рекордна для кінця березня кількість снігу, що випала минулими вихідними в Ямпольському районі, може призвести до підтоплення. Якщо прогнози синоптиків справдяться і температура 1 квітня досягне десяти градусів, масового таїння снігу і величезної кількості води буде не уникнути. Проте, чи готовий район до паводку Ямпіль.INFO поцікавився у голови районної комісії з питань техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій Сергія Губаря.

Сергій Олександрович, чи можлива в районі повінь?

На район випала рекордна кількість снігу, за три дні місячна норма була перевищена в два рази. Звичайно, вже кінець березня і цей сніг буде таїти. Тож, можлива велика кількість води. Проте, зараз важко говорити про можливі наслідки. Адже, досить реально, що таїння буде проходити поступово – так, як на протязі зими, коли вдень сніг таїв, а вночі замерзав. Якщо ж буде різке потепління, то повінь можлива. В районі офіційно визначено три зони можливого підтоплення в Антоновці, Деряжні та Папірні. Але для їх підтоплення потрібна дуже велика кількість води.

Чи готовий район до цього?

Так, гідроспоруди були перевірені ще в лютому. По великому рахунку, всі з них, що розташовані на річці Івот та ставках, знаходяться в задовільному стані. Великих тріщин, зсувів, розборів немає. Всі голови територіальних громад отримають доручення контролювати стан гідроспоруд, що знаходяться на їх території та провести розчистку місць, для безперешкодного стікання води. Адже, всі знають куди щороку уходить вода, необхідно просто розчистити ці місця від бугрів та інших перешкод. Можна, навіть, вручну, як це робилось свого часу.

А чи витримають можливе підтоплення очисні споруди, зокрема в Ямполі?

Безумовно, очисні споруди Ямполя були розраховані на велике виробництво, зараз використовується не більше тридцяти відсотків від їх потужностей. Що стосується ставків-відстійників, то там дуже велика відстань до річки та існує два захисні рви: канал та бугор заввишки 4 метра. Тож, неочищені стоки в Івотку не потраплять.

В будь-якому разі у нас зараз немає такої кількості стоків, щоб вони могли призвести до катастрофічної ситуації.

Чи готовий район до цього?

error: Content is protected !!