На Ямпільщині триває диспансеризація великої рогатої худоби

Про це повідомляє Ямпільський відділ безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Шосткинського районного управління Держпродспоживслужби

Диспансеризація – це комплекс планових діагностичних, лікувально-профілактичних і санітарно-гігієнічних заходів, спрямованих на раннє виявлення ознак захворювань тварин (коней, дрібної рогатої худоби, великої рогатої худоби), профілактику та лікування хвороб. Це один із видів обстеження стану здоров’я тварин. Таким чином виявляють захворювання на ранній стадії, що служить передумовою успішного лікування.

Потрібно завжди пам’ятати, що легше хворобу попередити, ніж лікувати. А захворювання, виявлені на ранніх стадіях, у більшості випадків виліковні. Навіть, якщо тварина на вигляд здорова, перевіряти її все одно необхідно. Основою заходу є діагностичні дослідження тварин на туберкульоз, лейкоз, бруцельоз, а також щеплення проти сибірки. На превеликий жаль, не всі власники великої рогатої худоби з розумінням ставляться до цього заходу, зокрема приховують тварин, а в деяких випадках ігнорують ветеринарних працівників.

В нашій місцевості досі виявляють тварин хворих на лейкоз.

Лейкоз – це хронічна інфекційна хвороба. Від моменту зараження до появи перших клінічних ознак може пройти до 6 років. Діагностують це захворювання, на ранніх стадіях перебігу, тільки лабораторним дослідженням сироваток крові. Джерелом інфекції є хворі тварини, які виділяють вірус з молоком, слиною, кров’ю, також є імовірність зараження при контакті з хворою твариною. Лікування не розроблено.

Слід нагадати: що при покупці м’яса чи молока великої рогатої худоби варто пересвідчитися чи тварина пройшла діагностичні дослідження та щеплення. Підтвердженням здоров’я тварини є ветеринарна довідка, а безпечність м’яса чи молока –  експертний висновок лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи.

Власникам тварин слід пам’ятати, що не досліджена, або заражена вірусом лейкозу тварина небезпечна для вас і оточуючих. Бережіть себе та навколишніх!!