Особливості сучасних кран-балок та їх застосування

Згідно зі статистичними даними, кран-балки різних різновидів є самим широко поширеним видом вантажопідйомної кранової техніки. Завдяки їм можна піднімати та переміщати важкі вантажі на виробничих лініях, складах, будівельних майданчиках, фермерських господарствах, ремонтних майстернях та інших подібних об’єктах – скрізь, де потрібні оптимізація та механізація підйомно-транспортних робіт.

Кран-балкою серед фахівців прийнято називати мостовий кран спрощеної конструкції, розрахований на роботу з порівняно неважкими вантажами масою до 10-16 тонн. При цьому більшість сучасних кран-балок взагалі мають вантажопідйомність 1-5 тонн. Конструкція кран-балки, як і будь-якого іншого мостового крана класичного типу, складається з потужного моста із колесами з обох сторін, здатного переміщатися по рейках, а також вантажопідйомного механізму (найчастіше – тельфера або ручного  таля), підвішених на крановому мосту.

Тельфер або таль забезпечують переміщення вантажів по горизонталі і вертикалі в просторі, обмеженому габаритними розмірами опорної конструкції, шириною прогону моста і граничною висотою підйому крана. Кран-балки виконують наступні операції:

  • підйом-опускання;
  • транспортування;
  • перевантаження.

Кран-балки можуть відрізнятися між собою за багатьма критеріями, зокрема:

  • типу приводу (ручні та електричні);
  • кількості головних балок в мосту (однобалочні і двобалочні моделі);
  • способу розміщення підкранових шляхів, по яких переміщається міст (опорні або підвісні моделі);
  • способу управління (за допомогою підвісного пульта або системи радіоуправління).

На вітчизняних підприємствах найбільш затребуваними є електричні підвісні кран-балки https://kzpto.com.ua/uk/kran-balka-pidvisna/ – вони, хоч і значно дорожче ручних аналогів, зате набагато потужніше і продуктивніше їх. Наявність другої головної балки в мосту, а також опор під підкрановими шляхами здорожує кран у цілому, зате зменшує навантаження на його несучу конструкцію, що дозволяє не тільки безпечніше працювати з більш важкими вантажами, але і зменшує знос кран-балки, що звичайно ж, є безсумнівною перевагою.

Варто відзначити, що такі крани мають дуже широке та різноманітне застосування у багатьох галузях економіки і на різних виробництвах, у тому числі і у вибухонебезпечному та пожежонебезпечному середовищі, тому вони можуть випускатися у різних версіях: загальнопромислові, вибухозахищені та пожежобезпечні.

Купити сучасну кран-балку за доступною вартістю найкраще не у посередників, а безпосередньо у виробника – на Київському заводі підіймально-транспортного обладнання, котрий на сьогодні є флагманом українського кранобудування. Дізнатися актуальні ціни на крани КЗПТО та зробити замовлення можна на офіційному сайті – www.kzpto.com.ua.