Селищній раді не вистачило голосів, щоб затвердити герб Ямпільської громади

Розроблений комісією селищної ради ескіз нового гербу та прапора Ямпільської громади не знайшов підтримки депутатського корпусу. Частина народних обранців вирішили, що запропонована символіка не відповідає історії селища та містить геральдичні зображення, які насправді не є символами Ямполя.

Депутатська група «Наш дім – Ямпіль» виступила за повернення селищу історичного герба 1742 року.

-Наше селище має герб з перших днів свого заснування, мова про герб Ямпільської козачої сотні, який датований 1742 роком, – зазначив голова групи Олександр Соломко. – Маючи свій історичний герб, яким користувались наші предки, немає жодного сенсу штучно вигадувати новий. Тим паче, що окремі його елементи зовсім не відповідають місцевій історії і виглядають дивно.  

Депутат Святослав Беспалий зазначив, що донедавна також був прихильником історичного гербу, але після розмов з керівництвом селища погодився, що новій громаді потрібна нова символіка. Депутат в цілому підтримує новий герб, але виступає категорично проти зображення на ньому ялинки, бо має інформацію, що хвойні породи на Ямпільщині з’явились у період німецької окупації.  

Заступник селищного голови Оксана Скварцова звинуватила депутатів, що вони не брали участь у роботі спеціальної комісії селищної ради щодо розробки нової символіки. Крім того, вона пояснила, що зображення ялинки на гербі було погоджено з керівниками місцевих лісогосподарських підприємств – Свеського лісгоспу та Ямпільського агролісгоспу.

-Де ви бачили ялинки, чи ліси в Ямпільській громаді, – зазначив Олександр Соломко. – Проїдьте в бік Шатрищ –  все давно випиляне і вирізане. Якщо вам байдуже на історію і ви хочете створити нові символи, то зобразіть на гербі лісовоз та розбиту дорогу – саме вони є символами того, що зараз відбувається у нашій громаді.

Секретар селищної ради Світлана Чудеса всупереч регламенту кілька разів ставила питання на голосування, але достатньої кількості голосів для його прийняття так і не знайшлося.

17 thoughts on “Селищній раді не вистачило голосів, щоб затвердити герб Ямпільської громади

 1. Вы там что, на шторы скинуться не можете, вон как товарищу солнце за немцев напекло? По гербу. Не уверен что Соломка в геральдике разбирается (хотя а почему бы и нет?) но тут бесспорно лучше взять те символы что изображены на казацком гербе.

 2. Підтримую Депутатську групу «Наш дім – Ямпіль»!
  Так тримати хлопці! Так Переможемо!
  Не реальні ж питання сьогодення вирішувати.

 3. без герба обойтись нельзя? Или абстрактные рисунки на куске бумаги это так важно?

 4. Александр Соломко в очередной раз заслуживает уважения. Надо вернуть святой исторический Герб Ямполя , данный ему Основателями селения. Другие картинки будут просто «пустышки».

 5. Шторы срочно нужны! А то он прошлый раз повышение тарифов поддерживал , сегодня Ковпак партизанил в посаженом немцами лесе….в следующий раз может им всем напекти.

 6. Напевно партизани чекали коли німці посадять ялинки, щоб піти партизанити у ліс. Маячня якась, пропоную зрубати усі ялинки, а то тепер це символ фашизма у Ямполі .

 7. Хай поставлять у герб замість ялинок мандарини. Вони у Ямполі росли задовго до козацтва, ще при динозаврах

 8. Народ, давайте думати мозгами. Той історичний герб з місяцем дуже змахує на якусь російську казку, тобто нам постійно буде нагадувати окупантів. Щодо ялинки, то це теж якийсь маразм. Причому тут німці, ялинки завжди росли в нашій місцевості. Але правильніше буде тоді зобразити сосну. А ще чомусь ніхто не згадує, що нашим символом є станція юнатів і можна було б в гербі зобразити, наприклад тюльпани.

  1. По -перше, не “мозгами” ,а “мізками”. А по- друге, Ви, напевно і на небо ніколи не дивитесь,щоб Вам ,не дай Боже, місяць про Росію не нагадав. Ваш коментар – ото справжній маразм. До чого тут казки? Ви ж напевно їх слухали чи читали в дитинстві,то вони на Вас аж ТАК подіяли? А щодо гербу,то у нас дійсно більше нічим зайнятися в громаді,окрім цього обговорення,нема жодних проблем,живемо та радіємо?

  2. хорошая идея про тюльпаны. Про месяц – согласен. Если и был такой символ, то он уже устарел. Традиции надо как-то с реальностью связывать. Например вместо месяца – цветок. Или тип того. Сосны – банально

 9. “Маючи свій історичний герб, яким користувались наші предки, немає жодного сенсу штучно вигадувати новий” – оце і є правильна думка, яка має бути втілена.

  1. предки говорили на ином языке, жили в другом мире считай. Мир не стоит на одном месте, кто вообще живет прошлым? Любой человек это синтез прошлого и нынешнего, и в гербе это надо проявить, а не только прошлое. Хотя эти все рисунки не имеют никакого значения. От того, что там нарисовано, не изменится тот факт, что НАШ КРАЙ с Деркачней пилит лес и целый регион!

 10. Всі говорять, що керівництво громади нічим на займається, а вони ось герб малюють. Не те що окремі депутати.

 11. Как вариант, можно изобразить бурьян по пояс, в котором утопают все дворы поселка

 12. ти й досі мови не вивчив , розумник мамчин ! юнати ,що годують Ямпіль ?

 13. Я пропоную посеред герба намалювати яму, бо це символ Ямпільщини, вони он скрізь. А шо? Дуже знайомий атрибут

 14. Т.е. герб для Ямполя главная проблема? А других проблем нет?

Comments are closed.