Гола Пристань: громада, яка за 5 років створила величезний промисловий потенціал

Гола Пристань зараз по-праву вважається однією з найуспішніших громад Херсонської області. Це проявляється, як у стабільному зростанні надходжень міського бюджету, так і їх ефективному використанню на користь мешканців. Щоб дізнатися секрет успіху цієї громади, Голопристанщину відвідали журналісти нашого видання, які взяли участь у прес – турі «Досвід реформ на Херсонщині» від Харківського прес-клубу.

Цікаво, що основну частину надходжень міського бюджету зараз становлять податки від підприємств, яких ще 5-10 років тому в Голій Пристані не існувало. Місцева влада, яка керує населеним пунктом вже декілька скликань, взяла курс на залучення на свою територію нових виробництв і сьогодні це дає свої результати.

-Єдина умова, яка ставилась перед інвесторами  – це реєстрація бізнесу за місцем розташування, щоб податки потрапляли до місцевого бюджету, – розповідає міський голова Голої Пристані Олександр Бабич. –  Це приносить свої плоди – до міста зайшли інвестори міжнародного рівня і збудували сучасні, високотехнологічні, соціально-відповідальні підприємства, бо потужний бізнес наповнює бюджет міста, а звідси розвиток інфраструктури, освіти, медицини і гідний рівень життя громадян.

Очільник міста говорить про аграрну компанію «НІБУЛОН», сучасне підприємство європейського рівня ФГ «Інтегровані Агросистеми» та ТОВ «НВП «5 ЕЛЕМЕНТ». Це три нових підприємства, де працюють мешканці Голої Пристані та отримують достойну заробітну плату, відрахування з якої йдуть до міського бюджету.

Свій успіх влада Голої Пристані пояснює нульовою терпимістю до корупції. Чітке дотримання законодавства місцевою владою приваблює інвесторів і змушує вкладати кошти саме в цю місцевість. Тим більше, що керівництво міста тільки сприяє появі у Голій Пристані нових працедавців та платників податків.

«Нібулон»

Гола Пристань надала  місце для розміщення філії «Голопристанська» компанії «Нібулон». Мова йде про термінал для зернових та олійних культур, який оснащений сучасним обладнанням закордонного виробництва. Цікаво, що до 2017 року на місці величезного підприємства знаходилась лише болотиста місцевість, яка не використовувалась містом. Сучасні будівельні технології забивання свай дозволили зробити цю місцину придатною для розміщення такого потужного підприємства.

Місто ж отримало стабільного платника податків та частково вирішила питання робочих місць.

ФГ «Інтегровані Агросистеми»

Це підприємство також працює у Голій Пристані з 2017 року. Займається воно тим, що вирощує та переробляє томати для виробників соків, кетчупів та томатних соусів в усьому світі. Компанія сама забезпечує весь цикли виробничої діяльності: висівається насіння, вирощується розсада в теплицях, культивуються томати і переробляються у високоякісну томатну пасту.

Звичайно, що таке потужне виробництва потребує багато кваліфікованих працівників.  Вони отримують заробітну плату і добряче поповнюють міський бюджет подоходнім податком.   

«5 елемент»

Це підприємство, яке є яскравим підтвердженням того, що у наш час єдиним шляхом до успіху є власні наукові розробки. Продукцію «5 елемента», а це сучасні засоби захисту рослин та стимулятори росту на основі водоростей, знають і купують у всьому світі.

Таким чином, Гола Пристань – це громада – приклад для більшості нових адміністративно-територіальних одиниць Сумщини, які нарікають на відсутність виробництва і надходжень до бюджету на своїй території. Досвід Голопристанщини доводить, що якщо для інвестора створити належні умови і викорінити корупцію, то в найкоротші терміни громада може отримати опору у вигляді потужного платника податків.