В Ямполі зафіксовано новий випадок захворювання на COVID-19

Як повідомила завідувачка Ямпільського  відділення    ДУ «Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ України» Ганна Камчатна, станом  12.08.2021р.  в  Ямполі  зареєстровано новий випадок захворювання на СOVID-19. Захворіла жінка віком до 30 років, не вакцинована, захворіла вперше,  проживає в приватному секторі. Мутацію коронавірусу SARS-CoV-2  у хворої на СOVID-19  щодо варіанту  Delta не визначалось.   

З метою визначення мутацій  коронавірусу SARS-CoV-2 у хворих на СOVID-19, проводиться  в лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ України». В лабораторії було проведено вибіркове  тестування 10 зразків біоматеріалу від хворих на  СOVID-19,  які лікувались у закладах охорони здоров’я Сумської області протягом червня – серпня поточного року          За результатами тестування  у восьми хворих в  зразках носоглоткових змивів ідентифіковано  варіант  Delta,  у двох хворих  ідентифіковано  варіант Delta+.

Зазначені випадки захворювань  зареєстровані у північних, південних районах області та у м.Суми.

Дев’ять з 10 захворілих  на СOVID-19  протягом інкубаційного періоду повернулись з країн, де зареєстровано різке ускладнення епідемічної ситуації внаслідок  поширення варіанту коронавірусу “Дельта”, або мали контакт з особами з проявами  захворювання, що повернулись з цих країн  (Росія -7, Грузія -2).

Серед 10 захворілих – 1 дитина до 10 років та 9 дорослих, в т.ч. віком від 20 до 30 років – 1, 30-39 років – 1, 40-49 років – 1, 50-59 років -1, 60-69 років – 3, старші 70 років – 2.

Всі 10  осіб захворіли на СOVID-19 вперше, з них 2 особи отримали на території Росії відповідно два та одне щеплення  вакциною «Спутник V».

У 2-х захворілих перебіг захворювання обмежився нежиттю, незначною температурою. У декількох хворих на початку захворювання клінічні ознаки були незначними, а в подальшому  перебіг захворювання ускладнився.  У зв’язку з важким перебігом захворювання шестеро хворих були госпіталізовані, з них троє померли внаслідок ускладнень.

Зважаючи на наявність заразного варіанту коронавірусу “Дельта”  на території Сумської області, прогнозу щодо  суттєвого зростання найближчим часом показників захворюваності на СOVID-19   серед населення, Центр контролю та профілактики хвороб закликає скористатись можливістю та вакцинуватись від COVID-19  якнайскоріше. З метою проведення щеплення – звертайтесь до сімейного лікаря.

Крім того, нагадую населенню Ямпільщини  щодо  дотримування елементарних протиепідемічних вимог. Серед цих вимог: мити руки з милом, користуватися антисептиками носити маску, прикриваючи ніс і рот дотримуватися фізичної дистанції — 1,5 м від інших чхати й кашляти в згин ліктя чи в серветку не торкатися обличчя брудними руками регулярно провітрювати приміщення, дезінфікувати поверхні вакцинуватися стежити за своїм здоров’ям, і, якщо з’являються симптоми захворювання, невідкладно звертатися до лікаря, за потреби дотримуватися самоізоляції