Початок ремонту дороги затягується через тендерні процедури, але кінець бюрократичним процедурам вже близько.

Сьогодні, 20 серпня, о 9:00 сплив кінцевий термін подання пропозицій на тендер «Поточний середній ремонт покриття автомобільної дороги загального користування місцевого значення О191801 Ямпіль – Свеса – Марчихина Буда – Княжичи», на який з Державного дорожнього фонду було виділено 14 мільйонів 856 тисяч гривень.

Згідно з даними системи «Прозоро», на тендер подались три учасника ТОВ «Бахмачгазбудсервіс», ТОВ «Торговий дім «Дінастія» та ПП «Шляховик Шостка». Пропозиції учасників торгів на даному етапі не розголошуються, але відомо, що головним критерієм визначення виконавця робіт стане ціна. Незабаром відбудеться аукціон, на якому і буде визначено підприємство, яке отримає багатомільйонний підряд.

Чому затягується початок ремонту

Тендер з ремонту цієї дороги мав відбутись ще наприкінці травня, але його скасували через те, що обидва претенденти, які тоді зголосились взяти в ньому участь, ТОВ “Торговий дім “Дінастія” та ПП «Шляховик-Шостка» допустили технічну помилку. Зокрема, не був накладений кваліфікований електронний підпис. Тендер довелось оголошувати повторно, закупівельні процедури по ньому тривають з 20 липня.

Що відомо про учасників торгів

Всі три компанії, які виявили бажання взяти участь в торгах, раніше виконували роботи на території Ямпільського району:  

ТОВ “Торговий дім “Дінастія” відоме тим, що виступило субпідрядником робіт з ремонту дороги територіального значення Шостка – Ямпіль в 2020 році. Фактично роботи виконувались саме цією компанією.

ТОВ «Бахмачгазбудсервіс» в 2018 році виконувало роботи з ремонту дороги Ямпіль – Свеса (ділянка по селу Орлівка). У вересні 2019 року, в результаті комісійного обстеження відремонтованої автодороги, Служба автомобільних доріг у Сумській області видала ТОВ «Бахмачгазбудсервіс» письмовий припис про усунення виявлених недоліків, але підприємство проігнорувало вимоги служби.

ПП «Шляховик-Шостка» відоме тим, що здійснювало ремонт дороги Ямпіль – Свеса в 2020 році на ділянці від Свеси до Ямполя, де весною поточного року були виявлені істотні пошкодження верхнього шару асфальтного покриття. Крім того, саме це підприємство в даний час ремонтує комунальні дороги в смт Ямпіль (вул. Ботанічна та вул. Спасо-Преображенська).

Минулорічний скандал

Цікаво, що схожим чином торги відбувались і в минулому році. Першочерговий тендер на ремонт дороги Ямпіль – Свеса був зірваний, а повторний, який проводився на початку серпня, за участю знайомих нам компаній ТОВ «Бахмачгазбудсервіс», ТОВ «Торговий дім «Дінастія» та ПП «Шляховик Шостка», завершився перемогою ПП «Шляховик Шостка». Для того, щоб перемогти в торгах це підприємство погодилось провести роботи на третину дешевше, від початкової вартості (за 9 мільйонів 389 тисяч, при орієнтовній вартості в понад 14,5 мільйонів гривень).

Безпосередньо роботи розпочались наприкінці вересня, були відремонтовані ділянки від 7+265 км до 7+480 км та від 7+705 км  до 9+830 км (від центру Орлівки до в’їзного знаку Свеса). Вже на етапі будівництва виникало чимало претензій до роботи підрядника, а недоліки яскраво проявились вже за півроку – у вигляді численних пошкоджень верхнього шару асфальтного покриття. Цікаво, що зекономлені на ремонті дороги кошти повернулись до Державного дорожнього фонду і були використані на інші дороги області.

Які ділянки дороги будуть відремонтовані в поточному році

Згідно з розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації, в 2021 році ремонту підлягають наступні ділянки дороги 0191801 Ямпіль-Свеса-Марчихина Буда –Княжичи:

0 км – 0 км 290 метрів

5 км 675 м  – 6 км

6 км 65 метрів – 7 км 275 метрів

Якщо відкинути складну термінологію, то це означає, що у поточному році має бути повністю завершений ремонт відрізку дороги по селу Орлівка.

Крім того, буде відремонтовано ділянку по смт Ямпіль від перехрестя з дорогою територіального значення Береза-Ямпіль-С.Буда до, приблизно, перехрестя з вулицею Гагаріна.

Коли будуть проведені роботи

Згідно з тендерною документацією, роботи мають бути завершені до 31 грудня 2021 року, але існують об’єктивні обмеження у часі у зв’язку з погіршення погодних умов в листопаді. Практика показує, що зазвичай подібні роботи проходять протягом місяця з дати визначення підрядника, яка на даний час ще невідома.

error: Content is protected !!