В Ямполі вчились розпізнавати медіаманіпуляції

В п’ятницю, 27 серпня, в Ямпільській центральній публічній бібліотеці відбувся тренінг «Як орієнтуватися в інформаційному морі та не потонути у вирі медіаманіпуляцій».

Для мешканців Ямпільської, Свеської та Дружбівської об’єднаних територіальних громад навчання провела сертифікований за темою медіаосвіти тренер, медіаексперт Інституту демократії імені Пилипа Орлика, заслужений журналіст України Алла Федорина.

Слухачами курсу в основному стали бібліотекарі та працівники культури – фахівці, які щоденно працюють з людьми в прикордонній смузі, а значить зможуть передати отримані знання мешканцям регіону, які, через близькість до Росії, є чи не найпершою мішенню ворожої пропаганди.  

Але маніпуляцій достатньо у матеріалах не лише закордонних, а й вітчизняних засобів масової інформації. «На жаль, сьогодні ми щоденно стикаємося з пропагандою, фейками та мовою ворожнечі у ЗМІ та соціальних мережах. Але майже всі спроби маніпуляції нашою свідомістю можна легко розпізнати за допомогою критичного мислення та перевірки фактів», – розповідає Алла Федорина.

Протягом п’яти з половиною годин слухачі тренінгу вчились на практиці відрізняти маніпулятивну інформацію від достовірної, перевіряти новини та інформаційні повідомлення, визначати завідомо неправдиву інформацію, яка нам доволі часто нав’язується як правда. За допомогою отриманих знань та навиків це робити не складно – переконані учасники тренінгу:  

-З одного боку, на навчанні ми почули багато моментів, які вже знали, або про які здогадувались, – розповідає пані Лариса з с. Імшана. – Разом з тим, ми не завжди вміли користуватись цими правилами на практиці. Сьогодні ж на тренінгу ми отримали багато практичних порад, які допоможуть нам дивитись новини іншими очима.

-Важливо, щоб ми не лише самі зрозуміли ці прості правила, а і змогли б передати їх своїм читачам, – зазначає пані Галина з с. Микитівка. – Будемо перевіряти інформацію і вчити цьому інших.

Задоволена тренінгом і директор Ямпільської центральної публічної бібліотеки Лариса Погребнова, яка була співорганізатором навчання.  

– Від тренінгу я отримала більш, ніж очікувала, – зазначає пані Лариса.- Продуктивна робота, досвідчений тренер, доброзичлива атмосфера. Знання, що ми набули, є корисними і стануть в нагоді у роботі з читачами бібліотек. На мою думку, важливою складовою навчання стали рекомендації, як перевіряти правдиві й фейкові матеріали в ЗМІ, відрізняти пропаганду й маніпуляцію. Особливо зацікавив матеріал з блоку «Мова ворожнечі…», я відкрила для себе багато нового. Взагалі, весь матеріал був поданий тренером в цікавій динамічній формі, дуже професійно та доступно.

Захід відбувся в рамках проекту Інституту демократії імені Пилипа Орлика «Мобілізація зусиль для стимулювання попиту на кращу журналістику та вдосконалення навичок критичного мислення громадян» за підтримки Медійної програми в Україні, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews. Організаційне сприяння надали «Ямпільське інформаційне агентство» та КЗ «Ямпільська центральна публічна бібліотека».

1 thought on “В Ямполі вчились розпізнавати медіаманіпуляції

Comments are closed.