Які зміни чекають на ямпільчан у вересні

Сьогодні перший день осені. Думки ямпільчан з цього приводу кардинально розділились: одні сумують через завершення літа, а інші з нетерпінням чекають неймовірних осінніх краєвидів. Але очевидно, що вересень принесе нам не тільки похолодання…

Журналісти Ямпільського інформаційного агентства розбирались, що принесе ямпільчанам перший місяць осені.

Новий управитель багатоквартирних будинків

З 1 вересня багатоквартирні будинки Ямполя замість ТОВ «Водолій БС» обслуговуватиме шосткинське підприємство ПП «Агротех». Таке рішення нещодавно ухвалив виконком Ямпільської селищної ради, який також вирішив залишити для нового підприємства діючі тарифи.

Жителів щонайменше 8 багатоквартирних будинків селища ухвалили рішення про те, щоб передати обслуговування свого будинку ТОВ «Водолій БС», але Ямпільська селищна рада не стала розглядати подані документи. Змінити управителя будинку ямпільчани зможуть вже через місяць, якщо зможуть подолати бюрократичні перепони, встановлені місцевою владою.  

Ціни на газ та електроенергію

Стали відомі вересневі тарифи на газ для населення, які були оприлюднені газопостачаючими компаніями. Ямпільчани, які мають договір з ТОВ “Сумигаз збут” платитимуть 7,99 за 1м3 газу, ті ж, хто перейшов на постачальника ТОВ ГК “Нафтогаз України” – 7,96 за 1 м3. Нагадаємо, що окрема знімається плата за постачання газу – таку послугу надає ПАТ «Сумигаз».

Ціни на електроенергію для ямпільчан залишаться такими ж, як і у серпні. Кабінет міністрів України ухвалив рішення не змінювати з 1 вересня 2021 року тариф на електроенергію для населення і залишити його без змін на рівні 1,68 гривні за 1кВт·год. Це буде останній місяць з одним фіксованим тарифом для всього населення України.

Ремонт доріг

За прогнозами, наприкінці вересня розпочнеться середній поточний ремонт ділянки дороги Ямпіль-Свеса, на який з Державного дорожнього фонду виділено майже 15 мільйонів гривень. Через бюрократичні процедури ремонт, який мав бути проведений в червні, досі не розпочався. За останньою інформацією, тендер на ремонт зазначеної дороги відбудеться 26 вересня, після чого підрядник зможе розпочати ремонт.

Як вже зазначалось, буде проведений ремонт ділянки по селу Орлівка та ділянка по смт Ямпіль (підйом по вулиці 75 Гвардійської дивізії).

Знаменні дати вересня

1 вересня – День знань. В цьому році не відбулось жодних змін у структурі навчальних закладів Ямпільської селищної ради, а тому 1 вересня навчання в школах розпочнуть учні Ямпільської загальноосвітньої школи №1,  Ямпільської загальноосвітньої школи №2 та її Усоцької філії, Воздвиженського НВК, Імшанської загальноосвітньої школи, Шатрищенського НВК та Степненського НВК. Важливо, що навчання проходитимуть не біля монітора комп’ютера, а за шкільною партою.

2 вересня – День визволення Ямполя. В ніч з 2 на 3 вересня 1943 року бійці 75-тої гвардійської стрілецької дивізії вибили з Ямполя німецькі окупаційні війська. В пам’ять про ті події 2 вересня відзначається в нашому селищі, як День звільнення Ямполя. У попередні роки в цей день в нашому населеному пункті проводились масштабні святкування, але цього року вони не анонсувались. Тож, скоріш за все, урочистості обмежаться покладанням квітів до Меморіалу.

10 вересня – День фізичної культури та спорту. З 2016 року цей день в Ямполі відзначається доволі масштабно: спортивні змагання, показові виступи вихованців місцевої дитячо-юнацької школи, відзначення кращих спортсменів та тренерів. Сподіваємося, що після ліквідації Ямпільського району, традиція буде продовжена і Ямпільською селищною радою.

18 вересня – День працівника лісу. На Ямпільщині, де працює два великі лісогосподарські підприємства, це професійне свято відзначають по-особливому. За наявною інформацією, цього року плануються професійні змагання лісівників.

22 вересня – День партизанської слави. За традицією цього дня вшановується пам’ять командирів та бійців партизанського загону «За Батьківщину», який формувався в Ямполі.

24 вересня – 170-та річниця з дня народження М.М. Неплюєва. В цей день у Воздвиженському заплановані заходи з вшанування пам’яті видатного богослова, громадського діяча, педагога, мислителя та просвітителя Ямпільщини. Зокрема, планується встановлення на фасаді старостату закладної дошки храму, який 112 років тому у Воздвиженському планувало збудувати Хресто-Воздвиженське трудове братство. Цей артефакт був знайдений у квітні поточного року і переданий місцевому музею.

Загалом, у вересні у ямпільчан буде 22 робочі дні та 8 вихідних.

1 thought on “Які зміни чекають на ямпільчан у вересні

  1. хороший формат, умно. Пробуйте это дело на каждый месяц, только красит газету

Comments are closed.

error: Content is protected !!