Чому під’їзди ямпільських багатоповерхівок залишились без освітлення

В житлово-комунальній сфері Ямполя не вщухають скандали. Ледь у селищі більш-менш налагодилась нова система вивозу сміття, як виникла нова проблема – мешканці багатоповерхових будинків залишились без освітлення під’їздів.  

За рішенням Виконкому Ямпільської селищної ради з 1 вересня функції з утримання багатоквартирних будинків Ямполя передані МПП «Агротех» з м. Шостка, але звинувачення у відсутності світла у під’їздах звучать на адресу ТОВ «Водолій БС», яке надавало послуги до кінця серпня. Щоб розібратись у ситуації, ми звернулись до генерального директора ТОВ «Водолій БС» Віталія Сахошка.

Віталіє Володимировичу, вчора близькі до керівництва селища засоби масової інформації звинуватили Вас у тому, що Ви, цитата,: «не погодившись з рішенням виконавчого комітету селищної ради про призначення управителем багатоквартирних будинків в смт Ямпіль МПП «АГРОТЕХ»  надали наказ спеціалістові «відрізати» з 1 вересня мешканців багатоквартирних будинків Ямполя від внутрішньо-будинкового освітлення». Хотілось би почути від Вас, що відбулось насправді.

-Думаю, що ні у кого вже не залишилось сумнівів, що озвучені звинувачення не відповідають дійсності. Насправді ситуація з відключенням внутрішньо будинкових мереж якраз і виникла через те, що нам довелось терміново виконувати рішення виконкому селищної ради.

У вівторок, 31 серпня, десь о 9 годині вечора з офіційного сайту Ямпільської селищної ради я дізнався, що з наступного дня – 1 вересня, наше підприємство вже не буде надавати послуги з утримання багатоквартирних будинків. Про це мене ніхто не попереджав, ні офіційно, ні у приватній розмові. Ніхто не говорив,  щоб ми підготували майно до передачі новому підприємству.

Я відразу ж зателефонував першому заступнику селищного голови Сергію Кузьменку і запитав, чи означає це, що мені не потрібно завтра випускати на роботу двірників та що робити з електроенергією. Він мене запевнив, що люди не постраждають від того, що так швидко йде зміна надавача послуг. Натомість він попросив 10 хвилин, щоб з кимось порадитись і перетелефонував мені: «так, ви більше не є надавачем послуг, двірники ваші не виходять». Відповідно і електроенергію я також мав відключити…

Згідно рішення №150 Виконкому Ямпільської селищної ради з 1 вересня надавачем послуг з обслуговування багатоповерхових будинків став МПП «Агротех», а, відповідно, з 0 годин 00 хвилин середи ТОВ «Водолій БС» перестало їх надавати. У такій ситуації мені довелось відключити освітлення місць загального користування багатоквартирних будинків. Наголошу, саме відключити, а не відрізати, як стверджують деякі особи.

Зрозумійте, це потрібно було для того, щоб працівники РЕМу та «Енера Суми» могли зафіксувати показники лічильників до 1 вересня, адже саме ці обсяги спожитої електроенергії  ми маємо оплатити. Спожиту після 1 вересня електроенергію має оплачувати вже МПП «Агротех».

Повторюю, про зміну надавача послуг ми дізнались ввечері 31 серпня, ніхто нас не попереджав, я сам зателефонував заступнику селищного голови…

Чи можна було обійтись без відключення освітлення в під’їздах?   

Звичайно, можна було зробити все без незручностей для мешканців: відправити представників ТОВ «Водолій БС» та МПП «Агротех» спільно пройти по будинках, зняти покази з лічильників. Ми б на це погодились, але новий надавач послуг не виявив такого бажання.  

Підкреслюю, з МПП «Агротех» зі мною ніхто не зв’язувався. Це дивно, адже вони знали про це раніше, ніж ми – їх представники точно були на засіданні виконкому. Більше того, вони, як нові управителі, мали розуміти, що для того, щоб підключити лічильники після переходу з обслуговування одного підприємства на інше, їм потрібно зробити лабораторні дослідження.

Прозвучала інформація про те, що стосовно цього інциденту поступила заява до поліції

Дійсно, скарги до поліції мали місце. Але ми переконані, що ми діяли виключно в межах закону і не могли поступити інакше. Сподіваємося, що правоохоронцям вдасться встановити, хто дійсно винен у даній ситуації.

Вчора на зустрічі представників МПП «Агротех» з мешканцями «лікарняного будинку» був присутній Володимир Пугач, який, як відомо, є представником партії «Наш край». Після цього чутки про те, що нове підприємство має стосунок до керівництва селища, поповзли з новою силою. Вам відомо, у якому статусі він виступав на зустрічі?

Наскільки я знаю, директором МПП «Агротех» є зять депутата Пугача Володимира Миколайовича. Висновки робіть самі.

До речі, з керівником ПП «Броус», яке тепер займається вивозом побутових відходів, вони є однопартійцями.

За нашою інформацією, мешканці 8 багатоквартирних будинків селища на зборах виявили бажання, щоб їх будинки обслуговувало ТОВ «Водолій БС».

Дійсно, у 8 багатоквартирних будинках Ямполя власники понад 75% житлової площі підписали протоколи про те, що управителем їх будинку визнається ТОВ «Водолій БС». У окремих будинках таке рішення підтримали всі власники квартир, у інших – всі, окрім тих, де на даний час не проживають люди. Разом з тим, селищна рада клопотання людей відхилила.

Наскільки я знаю, то люди матимуть можливість змінювати управителя будинку у будь-який час.

Не можу Вас не запитати і про послуги вивозу сміття, які донедавна надавало ТОВ «Водолій БС». Новий надавач послуг – ПП «Броус» відмовляється приймати у людей рослинні рештки, це при тому, що ваше підприємство вивозило з приватного сектору все сміття.  

Дійсно, мизбирали івивозили все сміття, яке виставлялось населенням. Нам ніхто не доплачував за вивіз сміття з приватного сектора, було достатньо тих тарифів, які сплачували люди.

Але селищний голова Ольга Губар нещодавно заявила мешканцям, що селищна рада доплачувала ТОВ «Водолій БС» за вивіз рослинних решток.   

Ні, це відверта брехня. З селищного бюджету нам платили лише за вивіз листя з парків та оплачували вивіз сміття, яке збирали двірники.

Ще раз повторюю, що навесні та восени проводилось прибирання парків від опалого листя, для того, щоб не спалювати його на місці, минуле керівництво селища надавало нам вказівку на вивіз зібраних відходів. Це благоустрій селища, ці послуги не мали жодного відношення до вивозу сміття з приватного сектора.

ПП «Броус» зараз надає послуги з вивозу сміття за тарифами, що діяли і для ТОВ «Водолій БС», але доводилось чути, що вони повинні бути на 20% меншими, адже нове підприємство не є платником ПДВ.

У нас прораховувався тариф на 2 одиниці техніки, 2 вантажників, 2 водіїв, доглядача сміттєзвалища і адмінвитрати. Структура ж їх тарифу незрозуміла, але відомо, що в Ямпіль приїжджає 1 автомобіль. Крім того, вони, дійсно, не сплачують ПДВ, а тому їх витрати щонайменше на 20% менші. Це обов’язково мало б відобразитись на тарифі.  

Чи вплине зміна надавачів послуг на податки, які сплачує ваше підприємство?

Безумовно. Як тільки ТОВ «Водолій БС» заходило в Ямпіль, громадськість кричала, що підприємство зареєстроване не в Ямполі і податки йдуть не до місцевого бюджету. Здається, з 2017 року ми перереєструвались в Ямполі, я сам прописався в селищі і плачу податки до бюджету Ямпільської селищної ради.

Рахуйте самі, в 2020 році ТОВ «Водолій БС» сплатило 1 мільйон 380 тисяч гривень податків, з них 487 тисяч було сплачено саме до бюджету Ямпільської селищної ради. Зараз же на зміну нашому підприємству заходять підприємці з м. Шостка, але всі чомусь мовчать, що Ямпіль втратить бюджетні надходження.

До речі, відобразиться це і на людях. Через припинення надання послуги вивезення сміття ми були вимушені звільнити водія, наглядача сміттєзвалища та одного бухгалтера. У зв’язку з припиненням надання послуг з утримання багатоквартирних будинків буде звільнено 3 двірника, ще 1 бухгалтера, слюсаря та електрика з обслуговування житла. Тобто, 9 людей втрачають роботу – всі вони ямпільчани.

Дякуємо за Ваші пояснення.

9 thoughts on “Чому під’їзди ямпільських багатоповерхівок залишились без освітлення

  1. Если все так как Сахошко обосновал то пусть писаку с Пивничинфо раком ставит по суду за клевету. Я скрин себе сделал, там тварь такая что может и удалить новость, как не раз бывало.

  2. Хоть до раны прикладывай этот Водолей. Какой святой человек.Все уже забыли как он с нового года поднятием тарифов терроризировал ,а теперь уже и эти тарифы его устраивают?

  3. Может всё-таки разберутся как-то руководство района и обслуживающие фирмы и не будут ставить палки в колёса. Не зависимо от того у кого какой родственник, работа должна проводиться на надлежащем уровне, а то ведь через 2 месяца жители могут и поменять обслуживающую фирму.

  4. Питання до Селищної ради, чому проігноровано бажання людей які підписали протоколи щоб управителем їх будинків був ТОВ “Водолій – БС”. Чому не має щодо цього жодного пояснення. Чому ПП “Броус” навіть не спромоглось провести зустрічі з мешканцями будинків в яких вони стали управителями. Якось дуже прикро за таке відношення. Ми ж ГРОМАДА. Чому всі питання вирішуються не зважаючи на думку мешканців селища. І ще запитання, чому всі послуги які будуть надаватись ПП “Броус” будуть як було висловлено “за діючими тарифами”. Всі діючі тарифи були проведені з розрахунку витрат ТОВ “Водолій – БС” то ж як нове підприємство може їх застосовувати. Теж саме і з надавачем послуг по вивезенню побутових відходів. Багато запитань на які хотілось би почути пояснення від Селищної ради. Дуже ПРИКРО за таке відношення до людей Ямполя.

  5. А каких многоэтажек стал ПП Броус, хотя бы в известность поставили жителей домов 😧, а то все покрыто мраком🤫🤭

  6. Как все бело и пушисто) А ПП “Водолей” принимал участие в конкурсе?

    1. нет не принимало. но по закону если люди выявили сами желание обслуживаться, то надо учитывать это мнение

Comments are closed.