Про розвиток спорту в Ямполі можна судити з кількості ямпільчан, що регулярно займаються спортом – таку думку висловив голова ФСК «Полісся» Олександр Савченко. «Я не зовсім підтримую те, що за результатами змагань на Кубок голови райдержадміністрації робляться спроби судити про стан фізичної культури в населених пунктах. На мою думку, першими показниками, за якими варто оцінювати стан розвитку фізичної культури повинні бути: співвідношення кількості тих, хто регулярно займається фізичною культурою (не менше два рази на тиждень по 1,5 години) до чисельності мешканців населеного пункту; кількість лікарняних та суму, на яку придбано ліки на душу населення; і десь на подальших місцях можуть бути показники виступів на змаганнях. При всій повазі до турнірів на призи від поважних людей, вони не можуть бути основними в аналізі стану. Для мене більш прийнятними змаганнями була б районна спартакіада» – зазначив Олександр Савченко.

Ми повинні також розуміти, що є категорія людей, для яких змагання не є стимулом для регулярних занять. До такої категорії відношу і себе. Я щорічно не менше, ніж 364 рази на рік виконую годинну зарядку і не менше 200 тренувальних занять на рік, але не маю бажання брати участь у змаганнях. З такою позицією я знаю і інших людей.

Однак є і ті, для кого участь у змаганнях – стимул до регулярних занять. Розуміючи це, в міру своїх можливостей, я намагаюся підтримувати і такі способи залучення людей до регулярних занять.

Мене також турбує і те, що змагання стають приводом до вживання алкогольних напоїв. Мовляв, варто обмити перемогу, а потім не можуть знайти дорогу додому. То постає питання: чи варто давати такий привід?

Отже, на мою думку, варто віднаходити такі шляхи спонукання до регулярних занять фізичною культурою, які б не сприяли вживанню алкоголю та зменшували число тих, хто палить. Судячи зі спостережень можу сказати, що у нас великий відсоток учасників змагань, які палять у перервах під час проведення змагань, про що свідчать чисельні недопалки у місцях проведення таких заходів. Як це виглядає з точки зору закону – напевно можуть прокоментувати ті, хто стежить за тим, як виконується законодавство.

«Вважаю, одним із основних напрямків діяльності, які б спонукали до регулярних занять фізичною культурою є створення умов для занять, що відповідають сучасним вимогам, створення механізмів, які б дозволяли мати об’єктивні показники про які я писав вище. Поки що об’єктивність цих показників бажає бути кращою. Ситуація у селищі Ямпіль за цими показниками теж бажає бути кращою.Для вирішення питання покращення умов для занять необхідно мати програми на декілька років і потім крок за кроком працювати над їх виконанням, залучаючи до цього широкі верстви територіальних громад» – підсумував Олександр Савченко.

error: Content is protected !!