Директор ПП «Броус» Андрій Кочаток про помилки в платіжках: жодних довідок від сусідів та депутатів ми приймати не будемо

Сьогодні в Ямполі відбулась зустріч мешканців селища з Андрієм Кочатком – керівником ПП «Броус», яке з 1 серпня надає послуги з вивозу твердих побутових відходів у нашому населеному пункті. Саме зібрання ніде завчасно не анонсувалось, на нього запросили лише тих ямпільчан, які звернулись зі скаргами до офісу підприємства. Сам Андрій Кочеток назвав його «простим прийомом громадян».

Люди завчасно зібрались перед представництвом ПП «Броус», яке в Ямполі знаходиться в приміщенні колишнього кафе «Івот». Але директор підприємства до людей не вийшов, зустріч довелось проводити у тісному кабінеті, який не вмістив всіх бажаючих.

Питання ямпільчан стосувались в основному оплати за послуги, адже людям напередодні  рознесли квитанції з врахуванням померлих та людей, які прописані за даною адресою, але постійно проживають в інших населених пунктах. Аби точніше передати зміст розмови, спробуємо максимально дослівно викласти відповіді керівника ПП «Броус» на актуальні питання.

Питання мешканки: Яке ви маєте право виписувати квитанцію, якщо у нас не укладено з вами договір?

Андрій Кочаток: У законі чітко вказано, що нарахування проводяться згідно договору або закону. Люди читають лише «згідно договору», а далі не читають. У законі вказано, що всі суб’єкти в Україні мають тверді побутові відходи. Норму їх накопичення встановив Виконком Ямпільської селищної ради для населення і для підприємців, залежно від виду діяльності. Інше питання, чому ці норми саме такі? Чому приватний сектор, норми накопичення якого вищі, ніж у багатоквартирних будинках, платить менше?

Питання мешканки: Мої діти вже багато років проживають в Києві, там платять по 10 тисяч за комунальні послуги. Чому я повинна платити за них ще тут?

Андрій Кочаток: Якщо Ямпільська селищна рада буде компенсувати нам збитки – ми знімаємо з обліку всіх, а якщо вони приймуть «порядок тимчасової відсутності», то будете нести нам довідки з місця перебування. Жодних довідок від сусідів та депутатів ми приймати не будемо.

Ще раз повторюю, для того, щоб ми не виставляли рахунки на осіб, які тимчасово вибули, потрібно щоб Виконавчий комітет Ямпільської селищної ради прийняв відповідний порядок.  

Питання від мешканки: Де можна взяти довідку про тимчасове перебування, адже наші діти переважно не живуть у Києві? Що робити, якщо людина виїхала за кордон?

Андрій Кочаток: Добре, я наступний раз привезу вам, як зразок, довідку з місця перебування в місті Києві, де вказано «проживає без реєстрації».

Якщо людина за кордоном, то туди взагалі неможливо виїхати незаконно. Департамент видає таку довідку. Її можна легко отримати і там, переславши її вам поштою. За кордоном це легко.

Питання від О. Соломко, депутата селищної ради: В неділю багатьом ямпільчанам принесли платіжки з врахуванням людей, які давно вже померли. Хотілось би дізнатись, де ви брали списки мешканців для виписки рахунків і чи мають право мешканці Ямполя законно не оплачувати платіжки, де вказана явно неправдива інформація?

Андрій Кочаток: Цілком можливо, що я помилився, бо складав списки сам. Ну  помилились… людина принесе довідку про склад сім’ї – виправимо.

Якщо ви, наприклад, оплатите рахунок, який виписаний на 4 мешканців, а у вас фактично проживає 3, то переплата за 1 людину буде вам зарахована і це відобразиться на наступній платіжці.

Питання від мешканки: Чи потрібно платити за квартиру, де фактично ніхто не проживає?

Андрій Кочаток: Якщо дивитись досвід Києва, або Шостки, то потрібно таку квартиру опломбувати, щоб там не мешкали квартиранти. Логічно, правда ж?

Або ви маєте підтвердити, що там ніхто не мешкає. Якщо, наприклад, принесете порожні квитанції за воду. Порожні – не платите, пішов рух по воді – будете платити.

Питання від мешканки: Ми вас не звали, не обирали, ви самі сюди прийшли, а значить повинні приймати ті правила, які діють у нас в Ямполі. Чому ТОВ «Водолій БС» приймало довідки від сусідів і депутатів, Соцзахист їх приймає для виплати субсидії, а ви ні?  

Андрій Кочаток: Я вам нічого не винен, я надаю послуги вивозу сміття. Ще у вас я забув спитати, приходити мені в Ямпіль, чи ні…

Подобається «Водолій»? Нехай він буде вам персонально возити. У чому проблема? Я не знаю, як вони приймали довідки, як приймають довідки для субсидій… Молодці, але тариф на воду у вас найвищий в Україні… .

Мене не треба лякати «Водолієм», закрили цю тему.

О. Соломко, депутат селищної ради: У мене є ряд питань, які мене просили задати вам виборці. Перше – чи принесуть платіжки мешканцям вулиці Дачна, де ви протягом серпня не вивозили сміття? Чи мешканцям вулиці Лісна, які стикнулись з такою ж проблемою?

Андрій Кочаток: Не може бути такого, що з Дачної місяць не вивозили сміття. Я сам там був, там не вивезли з 3 зупинок лише одну і то ту, яку не показав водій «Водолія». І то наступного разу ми забрали те сміття. Звичайно, цим людям прийдуть платіжки, бо я не знаю, куди вони дівали те сміття.

Про Лісну я не знаю, бо не знаю, де вона знаходиться. Я ж не можу пам’ятати весь маршрут.

О. Соломко: чому ви не зменшили тариф, якщо ваше підприємство не є платником ПДВ і ваші затрати менші?  

Андрій Кочаток: Збудьте про ПДВ. ТОВ «Водолій БС» теж не платить ПДВ з усієї суми. У нього є податковий кредит на паливо, запчастини, електроенергію…

О. Соломко: люди питають, чи ви дійсно возите сміття з Шостки на ямпільське сміттєзвалище?  

Андрій Кочаток: Це маячня, який мені сенс везти сміття за 20 км в Ямпіль. Машина їде о 6 ранку, водій у цей час ще ніде сміття не завантажить.

О. Соломко: Чому «Броус» не вивозить сміття у вигляді рослинних решток з приватного сектора, при тому, що попереднє підприємство забирало все сміття в рамках тарифів?

Андрій Кочаток: Це питання ми вже вирішили – забираємо все. Як і «Водолію» нам за це буде компенсувати Виконком Ямпільської селищної ради.

О. Соломко: Керівництво ТОВ «Водолій БС» стверджує, що попереднє керівництво селищної ради не оплачувало послуги вивозу рослинних решток з приватного сектора, що їм платили лише за вивіз листя з парків.

Андрій Кочаток: Ви бачили договір? Суму? Ви, я так розумію, вирішили зробити провокацію. Ви професійний провокатор. Я ще раз повторюю, що ми будемо працювати на тих умовах, що і «Водолій».

О. Соломко: Тобто, якщо ми зможемо підтвердити документами, що вивіз сміття з приватного сектора не оплачувався селищною радою, ми можемо з вами вирішити, щоб ці послуги також надавались безкоштовно?

Андрій Кочаток: Ми з вами вирішувати нічого не будемо. У мене є керівництво Ямпільської селищної ради, Виконком, я з ними і буду вирішувати. До чого тут ви, до чого тут мешканці?  

О. Соломко: Чому на зустріч ви не запросили керівництво селища, якщо говорите, що вирішувати питання можуть тільки вони?

Андрій Кочаток: Це не збори – я не буду приїжджати на провокації, це прийом громадян. Я його проводжу кожен вівторок з 15:00 до 17:00, тому що є люди, у яких є реально важливі питання, а не ось цей сумбур. Буду приймати мешканців індивідуально, без депутатів, без натовпу людей. Бо це вносить лише сумбур.

О. Соломко: До якого бюджету платить податки ваше підприємство?

Андрій Кочаток: Якщо будуть місцеві працівники і місцева техніка  –  податки будуть сплачуватись в  Ямпіль. Доки «Водолій» не передав нам техніку, їздять мої співробітники з Шостки. Як тільки виконкомівська техніка перейде нам – будуть працювати «місцеві таланти».

Питання мешканки: Чому не можна оплачувати ваші послуги через Ощадбанк, або, як раніше, готівкою?

Андрій Кочаток: Через Ощадбанк вже можна –  зробили на вихідних, день-два і все налаштують. Про оплату готівкою, як у «Водолія» – це було незаконно, але я подумаю. Поки не знаю, як це зробити.

15 thoughts on “Директор ПП «Броус» Андрій Кочаток про помилки в платіжках: жодних довідок від сусідів та депутатів ми приймати не будемо

 1. С таким подходом его вынесут вместе с Губаршей. Сейчас почти у всех есть телефоны с фотокамерой. Может быть какой депутат займется созданием базы в которую жители будут собирать фотофакты некачественных услуг? Как бы ничего сложного а дело нужное. Ну а по мусору из Шостки(ну или по тому мусору что утром машина привозит), так камеры на маршруте следования пусть полицайки просмотрят.

 2. А все стоит то не воровать, за госсчет с налогов платить Броусам, а еще лучше просто построить мусоросжигательный завод и своей техникой там его сжигать. Но у государства нет денег. Значит и у людей их не будет. Его ответ – Чому приватний сектор, норми накопичення якого вищі, ніж у багатоквартирних будинках, платить менше?- Ну открою Америку – многие, в том числе я, хотя не все, спустя годы медитации и оксфордских университетов додумались сжигать мусор в грубке или печи) есть она почти у каждого в частном доме) или в нем самом или в летней кухне)

 3. А почему отстаивать интересы людей пришел один депутат? А где активист-депутат Петя Ковалев, или устроив жену на работу в поссовет, уже ничего не надо?

  1. А что вы хотите от барыг? Помните как про пороха барыга есть барыга на первом да и на всех местах деньги мы им нахер ненадо

 4. Договор на вывоз мусора должен заключаться с каждым домовладельцем лично.У меня,живущего в частном секторе,нет мусора на вывоз.Так зачем мне эта услуга? Органические отходы- в компостную яму.Пластик,стекло,бумагу- в пункт приема вторсырья.Что-то сжигается в печке.

 5. Щодо заключення договору зі споживачами. Законом України “Про житлово-комунальні послуги” передбачено:
  Стаття 7. Права і обов’язки споживачів
  1. Споживач має право:
  1) одержувати своєчасно та належної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством і умовами укладених договорів
  2. Індивідуальний споживач зобов’язаний:
  1) укладати договори про надання житлово-комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом;
  Стаття 8. Права і обов’язки виконавців комунальних послуг та управителів
  2. Виконавець комунальної послуги зобов’язаний:
  1) забезпечувати своєчасність надання, безперервність і відповідну якість комунальних послуг згідно із законодавством та умовами договорів про їх надання, у тому числі шляхом створення системи управління якістю відповідно до національних або міжнародних стандартів;
  Виходить що договір повинен бути обовязково.

 6. Виконкому селищної ради треба дослухатись до мешканців громади, які їх обрали.Чого з приходом чогось нового люди повинні кожний раз щось доводити ? В Ямполі всі про всіх все знають де живеш,з ким живеш. Якщо ви не довіряєте своїм депутатам, які підписують наші акти про те ,що діти фактично не проживають тут, то для чого тоді нам вибирати їх? А що це значить”Норму накопичення відходів встановив виконком”?У приватному секторі відходи- це розбита тарілка чи банка і то зараз є пункт прийому. Розсмішили з довідкою з Києва. В Києві сусід сісіда не бачить і не знає не те ,що тобі довідку дадуть.Укажіть будь ласка номер закону в якому написано,що ” платити по договору або по закону.У всіх цивілізованих країнах існує договір!!! Не вішайте лапшу людям .Ще побажання Андрію Кочатку -Навчіться працювати з людьми, будьте чемними,тоді вас будуть поважати. Хотілося б ,щоб думку народу почули голова громади ,депутати ,виконком і всі хто займається обслуговуванням населення і не забувайте про те,що вас обирали ми і ви живете за рахунок наших податків. РЕБЯТА ДАВАЙТЕ ЖИТЬ ДРУЖНО.

 7. Вопрос к голове громады. Скажите пожалуйста,когда были выборы, вы по улицам с кандидатами в депутаты собирали собрания,выхваляли кандидатуры обещали сотрудничать с людьми,принимать ко вниманию наше мнение?Что-же теперь?Столкнули нас с “Броусом” и пусть выслушивают люди хамское отношение.Вы должны пойти навстречу своим выборцам и сделать все ,чтобы люди не страдали.Примите на исполкоме решение,чтобы были действительны акты за подписью соседей и депутата о том,что лица не проживают по данному адресу. Люди и так выживают еле-еле.

 8. Згодна з кожним Вашим словом. Договір єдина підстава для обслуговування і подальшого вручення квитанцій на оплату. Всюди договори і в РЕМ і в Уктелеком. А керівник броус схоже, що хам.

 9. Розділ IV ЗАКОНУ УКРАЇНИ
  Про житлово-комунальні послуги
  Із змінами і доповненнями, внесеними
  Законами України
  від 7 червня 2018 року N 2454-VIII,
  від 17 березня 2020 року N 533-IX,
  від 30 березня 2020 року N 540-IX,
  від 3 грудня 2020 року N 1060-IX ДОГОВОРИ ПРО НАДАННЯ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
  Стаття 12. Договори про надання житлово-комунальних послуг
  1. Надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.

 10. ось вам- хуже не будет … хоть по ржем… зебільна влада в дії ! що їм закони , що договори все по цимбалах ! мені тільки цікаво , що буде завтра коли сміття вивозить не будуть ( пальне подорощає , машина не заведеться ) , а платіжку принесуть, договора ж немає ?

 11. А базу данных жителей Броусу слили из базы Ямпольского РЕМ или его структуры.

Comments are closed.