Старостинські округи з центрами в селах Білиця, Грем’ячка, Антонівка та Паліївка будуть ліквідовані, а їх територія відійде до укрупнених округів з центрами в Степному, Воздвиженському, Шатрищах та Уску. Імшанський старостинський округ залишиться без змін.

Відповідні зміни передбачені Проектом рішення «Про утворення старостинських округів Ямпільської селищної територіальної громади, затвердження Положення про старостинські округи Ямпільської селищної територіальної громади та затвердження Положення про старосту», який депутати селищної ради розглянуть завтра.  

Нагадаємо, 30 грудня 2020 року Ямпільська селищна рада більшістю голосів (не проголосували лише 3 депутати) ухвалила рішення про утворення на території ОТГ 9 старостинських округів. Окрім населених пунктів, які до адміністративно-територіальної реформи були центрами сільських рад, центрами старостинських округів стали села Імшана та Грем’ячка. Цим же рішенням були затверджені кандидатури старост. Зокрема, старостою с. Воздвиженське стала Горбачова Оксана Олегівна, с. Білиця – Давидова Лариса Віталіївна, c. Імшана – Демич Валентин Миколайович, с. Шатрище – Каланчук Галина Анатоліївна, c. Грем’ячка – Кравченко Тетяна Миколаївна, с. Степне – Помощник Любов Іванівна, с. Антонівка – П’ятниця Володимир Миколайович, с. Усок – Сенченко Валентина Яківна, с. Паліївка – Тимошик Олександр Григорович.  

Таким чином на території новоствореної Ямпільської селищної ради було створено декілька старостинських округів, населення яких не перевищувало 200-300 мешканців. При цьому, за інформацією фінансового відділу селищної ради, утримання таких старостатів обходилось бюджету в середньому в 200 тисяч гривень на рік (заробітна плата старости та діловода).  

Проте вже у квітні Верховною Радою був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку інституту старост» (вступив у дію в липні), який чітко встановлює, що «старостинський округ утворюється … у складі одного або декількох населених пунктів, на території якого (яких) проживають не менше 500 жителів». Виявилось, що 4 з 9 створених Ямпільською селищною радою старостинських округів, не відповідають зазначеному критерію.

Тож керівництво Ямпільської селищної ради вимушене привести структуру старостинських округів громади у відповідність до закону. Проектом рішення селищної ради пропонується створити: Воздвиженський старостинський округз центром в с. Воздвиженське, що складається із с. Воздвиженське, c. Говорунове, c. Рождественське, c. Сороковий Клин, c. Грем’ячка, c. Окіп, c. Олине, c. Туранівка. Імшанський старостинський округз центром в с. Імшана, що складається із c. Імшана, c. Діброва, c. Привокзальне. Степненський старостинський округз центром в с. Степне, що складається із с. Степне, c. Майське, c. Феофілівка, с. Білиця, c. Базелівщина, c. Олександрівське, c. Чижикове. Усоцький старостинський округз центром в с. Усок, що складається із с. Усок, с. Паліївка.  Шатрищенський старостинський округз центром в с. Шатрище, що складається із с. Шатрище, c. Деражня, c. Папірня, c. Скобичівське, с. Антонівка, c. Лісне.

У рішенні буде і окреме положення, що с. Ольгине, с. Прудище, с. Ростов, с. Івотка, с. Неплюєве відносяться до підпорядкування адміністративного центру громади. Раніше депутати пропонували закріпити за цими населеними пунктами старосту с. Імшана, але керівництво селища і більшість депутатів виступили проти.

Дещо зміниться і порядок призначення старост. Якщо раніше для цього достатньо було більшості голосів депутатів селищної ради, то тепер закон приписує обов’язкове громадське обговорення. Щоправда, відповідно до запропонованого селищною радою Порядку, воно на території Ямпільської ОТГ буде проходити досить формально.

Зокрема, мешканці старостинських округів не матимуть права вносити на розгляд кандидатури, які вони вважають гідними цієї посади – це прерогатива виключного голови Ямпільської селищної ради. Саме громадське обговорення проходитиме у формі збору підписних листів. Для того, щоб кандидатура вважалася такою, що отримала підтримку громадськості, буде достатньо зібрати підписні листи від 20% виборців, що числяться на відповідній території. Після цього претендентів на посаду має схвалити більшість депутатів селищної ради.    

3 thoughts on “Ямпільська селищна рада планує ліквідувати чотири старостинські округи

  1. Молодцы комсомольцы-по заветам партии превращаете ссельское населениие в людей 3-го сорта.

  2. А зачем в Имшане? Или как в старые советские времена, должности придумывали лишь бы устроить партийных работников. До Ямполя рукой подать. Очнитесь.

  3. якщо я не помиляюсь то призначали старост останній раз в 1942 році …

Comments are closed.

error: Content is protected !!