Ямпіль. Підсумки тижня: Скандальне ЖКГ та нові старостинські округи

Третій тиждень вересня виявився багатим на події. Саме у цей період в Ямполі проходила чергова сесія селищної ради, яка цього разу розглянула ряд справді важливих питань. Крім того, в населеному пункті продовжується конфлікт між новими надавачами житлово-комунальних послуг та жителями.

Редакція Ямпіль.INFO спробувала проаналізувати найважливіші події тижня, що минає.

Незаконна вимога ПП «Броус» скасована

Нове керівництво селища продовжує неприховану політику по витісненню ТОВ «Водолій БС» з житлово-комунального господарства Ямполя. Послуги з вивозу сміття та обслуговування багатоквартирних будинків в селищі вже надають шосткинські підприємства ПП «Броус» та МПП «Агротех». Перехід від одного постачальника послуг до іншого проходить досить боляче для споживачів.

Черговий скандал розгорівся через платіжки за вивіз побутового сміття, які ямпільчанам розіслав ПП «Броус». Мешканцям селища виставили рахунки не лише за людей, які фактично не проживають в селищі, а і за давно померлих жителів.

На зустрічі з обуреними мешканцями директор ПП «Броус» Андрій Кочаток визнав, що базу клієнтів підприємство формувало самостійно, а тому вона містить багато помилок. При цьому, якщо питання виключення померлих він дозволив легко вирішити за допомогою довідки про склад сім’ї, то виключення тимчасово непроживаючих вимагав проводити лише за наявності довідки з місця роботи у іншому місті чи країні. «Жодних довідок від сусідів та депутатів ми приймати не будемо», – заявив людям керівник «Броусу».

Тим не менш, як з’ясувалося, на території селища діє Рішення Виконавчого комітету «Про затвердження Порядку зменшення розміру плати за комунальні послуги у разі тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім’ї» від 28.04.2020 року, яке приймалось за попереднього керівництва селища, але залишається чинним. Цим документом встановлено, що для підтвердження факту тимчасового непроживання людини за місцем реєстрації достатньо акту, що складається двома сусідами, депутатом та затверджується селищним головою. Цей нормативно-правовий акт доводив незаконність вимог підприємства, що здійснює вивіз сміття.

Після оприлюднення документу, ПП «Броус» визнав акти, завірені підписами сусідів та депутатів, достатньою підставою для визнання мешканця тимчасово непроживаючим. Напередодні це підтвердив начальник відділу житлово-комунального господарства Артем Скорозвон. Таким чином, такі акти стали підставою для виключення з платіжки людей, які прописані в будинку/квартирі, але фактично проживають за межами Ямпільської громади.

МПП «Агротех» заходить на ринок

Інше шосткинське підприємство МПП «Агротех» працює в Ямполі з 1 вересня. В цей період представники підприємства проводять зустрічі з співвласниками всіх багатоквартирних будинків селища.

Головні тези представників МПП «Агротех»:

  1. Підприємство визнає нові вимоги законодавства щодо накопичувальної системи комунальної плати – куди витратити залишок коштів один раз на рік будуть визначати самі мешканці
  2. Тариф на послуги переглядатись Виконкомом не буде, але при зростанні рівня мінімальної заробітної плати та подорожчання енергоносіїв буде автоматично зростати – чергове подорожчання буде в жовтні.   
  3. На кожен будинок буде вестись картка витрат. На під’їздах з’являться куточки  з інформацією про надавача послуг.

Ліквідація 4 з 9 старостинських округів

Через нові норми законодавства Ямпільській селищній раді довелось переглянути своє ж рішення про створення старостинських округів. Округи з центрами в селах Білиця, Грем’ячка, Антонівка та Паліївка були ліквідовані, а їх територія відійшла до укрупнених округів з центрами в Степному, Воздвиженському, Шатрищах та Уску. Імшанський старостинський округ залишився без змін.

Старости, які були призначені 30 грудня 2020 року, попереджені про звільнення. Натомість їх призначатимуть за новою процедурою. Вимогу законодавства про обов’язкове обговорення кандидатур з громадськістю, вирішили задовільнити шляхом збору підписних листів від мешканців.

Мешканці сіл Прудище, Ростов, Ольгине, Івотка, Неплюєво знову залишились без закріпленого старости. Їх проблемами безпосередньо опікуватиметься Ямпільська селищна рада. Але, як зазначила депутат від округу, остання з такими функціями відверто не справляється.  

5 thoughts on “Ямпіль. Підсумки тижня: Скандальне ЖКГ та нові старостинські округи

  1. отлично, с таким подходом к делу далеко пойдете, респект газете, я бы почаще такое делал, может иногда компонирую пару недель вместе, если было мало событий, но итоги месяца прям обязательно, очень приятно вас читать, спасибо) Пора уже как блогеры делают ссылку на донаты размещать, хорошая газета, не то что дрянь пивнич инфо)

  2. Пивнич инфо никогда не пропускает неудобные коментарии, убедилась не один раз, и вообще тошнит от манеры письма богуцы

  3. вАНЯ Я ПОДОЗРЕВАЛ ЧТО ТЫ Г**ДОН.ЕСЛИ ЭТО НЕ ТАК ПИШИ В ЛИЧКУ Я .ЖДУ. НО ВСЕ РАВНО ТЫ ГАВНО. ИЗВИНИ.

Comments are closed.