Як в Ямполі відзначили День партизанської слави (фоторепортаж)

Сьогодні, 22 вересня, в Україні відзначається День партизанської слави. Урочистості з нагоди свята відбулись і в Ямполі.

Зокрема, в парку біля Меморіалу бійцям та командирам партизанського загону «За Батьківщину!» відбувся небагатолюдний мітинг. В заході взяли участь представники селищної ради, Центру комплектації та соціальної підтримки та загальноосвітніх шкіл. Присутні поклали квіти до Меморіалу та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Нагадаємо, у роки Другої світової війни в Ямполі був сформований партизанський загін під керівництвом Д.Д. Красняка, С.М. Гнибіди та І.Г. Макаренка. Першим бойовим хрещенням загону був підрив залізничного мосту між Ямполем і Хутором – Михайлівським 23 грудня 1941 року. З лютого 1942 року партизанський загін став називатися “За Батьківщину”. Влітку 1942 року в ньому нараховувалося 250 чоловік, а в листопаді – 432 чоловіки. У березні 1943 року Ямпіль був звільнений регулярними частинами Червоної Армії, до яких приєдналися й партизани. Проте 20 березня радянські війська були змушені відступити. Ямпільчани знову відродили партизанський загін. У травні – червні в Брянських лісах у межиріччі Десни та Неруси точилися запеклі бої, де загинула майже половина бійців ямпільського партизанського загону, серед яких були командир С.М. Гнибіда та комісар Д.Д.Красняк.

_________________________________

Підпишіться на наші пабліки в соціальних мережах і дізнавайтесь новини першими:

FACEBOOK

INSTAGRAM

VIBER

TELEGRAM

_________________________________

error: Content is protected !!