Ямпіль в «жовтій зоні»: Які обмеження встановлені?

Сьогодні за рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в Ямполі, як і по всій країні, був встановлений «жовтий» епідеміологічний рівень.

Що це означає і, як «жовта зона» вплине на життя пересічних ямпільчан, розбирались журналісти Ямпільського інформаційного агентства.

Школи продовжать роботу у звичному режимі

Згідно з встановленими правилами, на дистанційне навчання мають перейти всі навчальні заклади, де рівень вакцинації працівників менший за 80%. Жодному з загальноосвітніх закладів Ямпільської громади таке обмеження не загрожує, адже ще 13 вересня рівень вакцинації персоналу шкіл був вищим за 81%.

Це підтвердив і голова Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький, за інформацією якого з 11 закладів Шосткинського району з рівнем вакцинації менше 80% немає жодної школи Ямпільської, Свеської та Дружбівської об’єднаних територіальних громад.

Обов’язковий масковий режим

Разом з «жовтою зоною» в Ямпіль повертається обов’язок носити маску в середині приміщення. Крім того, ямпільчани будуть вимушені дотримуватись соціальної дистанції – 1,5 м.  

Кафе та ресторани

В умовах «жовтої зони» для кафе були встановлені додаткові вимоги, які полягають у тому, що за одним столиком може знаходитись не більше 4 відвідувачів, а відстань між столиками не повинна бути меншою за 1,5 метрів.

Відповідні вимоги не є складними, а тому можемо прогнозувати, що на роботу закладів громадського харчування запровадження «жовтої зони» не вплине. Єдине, що доведеться відмовитись від своїх планів людям, які планували влаштувати в кафе застілля з запрошенням великої кількості людей.

Спортивні зали та концерти

Спортивні секції для дітей та дорослих продовжать свою роботу, єдина вимога до організаторів таких занять, щоб на одну людину, що присутня в спортивному залі, було 10 метрів площі.  

Схоже обмеження поширюватиметься і на організаторів концертів, де норматив 4 метри на одного відвідувача. Разом з тим, інформації про підготовку до концертів в нашому селищі не було.

Послаблення для вакцинованих

Якщо людина має хоча б одне щеплення, вона без обмежень може відвідувати кафе, ресторани, кінотеатри

Всі обмеження жовтої зони не будуть працювати, якщо всі відвідувачі та щонайменше 80% організаторів концертів, працівників кафе та ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв, спортзалів та басейнів мають хоча б одне щеплення.

Також обмеження не працюють, якщо відвідувачі та працівники мають дійсний (72 год) результат ПЛР-тест чи експрес-тестування.

Контроль та санкції

Немає жодних сумніві, що разом з встановленням нових правил, правоохоронні органи отримають вказівку щодо суворого контролю за дотриманням карантинних норм. Якщо врахувати, що за перше півріччя працівники Ямпільського відділення поліції склали 125 протоколів за фактами порушень карантинних норм, недотримання правил може боляче вдарити по кишені кожному з нас.  

_________________________________

Підпишіться на наші пабліки в соціальних мережах і дізнавайтесь новини першими:

FACEBOOK

INSTAGRAM

VIBER

TELEGRAM

_________________________________

1 thought on “Ямпіль в «жовтій зоні»: Які обмеження встановлені?

Comments are closed.