В рамках вшанування пам’яті відомого мецената в селі встановили закладну дошку місцевого храму, яка понад 100 років вважалась втраченою, але у квітні поточного року була знайдена мешканцями Воздвиженського.  

Як вже повідомляло наше видання, 23 вересня виповнилось 170 років з Дня народження Миколи Миколайовича Неплюєва – засновника Хрестовоздвиженського трудового братства. Заходи з вшанування його пам’яті проходять сьогодні в селі Воздвиженському, де покоїться прах всесвітньовідомого ямпільчанина.

На могилі Неплюєва відбулась траурна панахида. Після чого всі бажаючі могли покласти квіти на могили Миколи Миколайовича та інших членів Хрестовоздвиженського братства.

Далі урочистості перемістились в центр села, де на приміщенні старостату відкрили закладну дошку храму, який 112 років тому планувало збудувати Хрестовоздвиженське трудове братство. Грандіозний задум братчикам не вдалось втілити в життя, а сама дошка багато років вважалась втраченою. У квітні поточного року цей безцінний артефакт був знайдений і переданий місцевому музею.

Напис на дошці викарбований церковно-слов’янською мовою, а тому поруч з нею вивісили переклад українською.

Ювілей засновника братства став черговим приводом для того, щоб підняти проблему збереження його культурної спадщини. Зокрема, споруд Хрестовоздвиженського братства в селі Воздвиженському, які стрімко руйнуються.

В критичному стані знаходиться і будинок самого М.М. Неплюєва. На початку червня директор музею Трудове братство М.М. Неплюєва Валерій Авдасьов повідомив, що коштом мецената був виготовлений проект консервації цієї будівлі. Разом з тим, коштів для проведення робіт Ямпільська селищна рада, яка тепер є власником історичної будівлі, поки що не знайшла.     

_________________________________

Підпишіться на наші пабліки в соціальних мережах і дізнавайтесь новини першими:

FACEBOOK

INSTAGRAM

VIBER

TELEGRAM

_________________________________

1 thought on “У Воздвиженському відзначають 170-ту річницю з Дня народження М.М. Неплюєва

Comments are closed.

error: Content is protected !!