В прес-центрі Ямпіль.INFO відбулась онлайн-конференція з головним лікарем Ямпільської центральної районної лікарні Вадимом Олександровичем Бойчунем.

Юлія: Скажите, Вадим Александрович , вакцинация детей по району осуществляется своевременно? Так как стало известно , из СМИ , что вакцин не хватает , а именно от гепатита?
Вакцинація проводиться згідно діючих профільних наказів. Існують певні труднощі з постачанням вакцин (розподіл вакцин проводиться в централізованому порядку), але відповідальні медичні працівники роблять все можливе для закупівлі необхідних імунобіологічних препаратів, так була придбана дороговартісна протисказова сироватка, правцевий анатоксин на черзі закупівля вакцини БЦЖ та туберкуліну. На даний момент вакцина проти гепатиту-В перебуває в карантині (використання обмежено до окремого розпорядження). Своєчасність проведення первинного вакцинального комплексу за І квартал 2012 року-60,9%. Найближчим часом за розподілом буде отримано необхідні імунобіологічні препарати.
Николай Петрович: Прошу дать конкретный ответ: когда в ЦРБ будет решен вопрос с “добровольными”пожертвованиями? До каких пор эти пожертвования будут собираться в карман без выдачи квитанции? Почему добровольные пожертвования у нас стали обязательными? Почему так званые “добровольные” пожертвования берутся даже с детей, которые не зарабатывают? Кто и перед кем отчитывался за собранные пожертвования?
Если не наведете в ближайшее время порядок в Вашей бюджетной организации, буду вынужден обращаться в прокуратуру о проведении проверки.
Благодійні внески-це одне із джерел фінансування медичної галузі. Використання благодійних коштів проводиться згідно спеціального положення. Всі кошти отриманні від населення проводяться через бухгалтерію і в своїй сутності проходять «певний цикл» (банк, казначейська служба тощо). На даний момент мені не відомі випадки нецільового використання благодійних коштів.


Мирослава:Чи планується придбання нового обладнання, транспорту і т.п. медичним установам району і ЦРЛ взагалі?
В зв’язку з недостатнім фінансуванням (незабезпеченості по заробітній платі) придбання медичного обладнання, санітарного транспорту буде проводитись тільки за рахунок субвенцій, позабюджетних надходжень, внутрішніх ресурсів КЗ «Ямпільська ЦРЛ». Так за рахунок субвенцій з сільських рад придбано глибинний насос вартістю 6000 грн., буде придбано холодильне обладнання, мікроскоп, ЕКГ-апарат, елекровідсмоктувач, сухожарова шафа тощо.
Пенсіонер: Як на Вашу думку, чи не призведе реформування швидкої медичної допомоги (ШМД) до погіршення якості надання цієї допомоги в районі?
Реформування швидкої допомоги не приведе до погіршання якості та кількості медичної допомоги населенню району. Кожна реформа має перехідний період і можливе певне розбалансування показників роботи служби, але адміністрація лікарні робить все можливе для того щоб люди не відчули змін в негативний бік. Невідкладна допомога буде надаватись всім без винятку.
Роман: Скільки має бути установ кожного типу (ФАПів, медпунктів, мед кабінетів, амбулаторій сімейної медицини) в населених пунктах в залежності від чисельності населення?Чи відповідає це у нашому районі? Наскількі забеспечені ліками і обладнанням сільські ФАПи?
Певні медичні установи району дійсно не відповідають нормативам «своєї наявності»; медична сітка району створювалась на перспективу і на значно більшу кількість населення. Протягом останніх двох десятиліть маємо негативний приріст населення (смертність перевищує народжуваність), проте за період 2010-2012рр. відмічається позитивна тенденція до збільшення показника народжуваності і прогресивне зниження розриву між смертністю та показником народжуваності, що може свідчити про перспективи району в цілому. Якщо медична установа, наприклад ФП/ФАП не відповідає нормативам «своєї наявності», проте на території зони обслуговування проживають люди, то мова про закриття не йде (Постанова ВР України № 2794-ІV від 06.09. 2005).
NIK: Ви прийшли на посаду головного лікаря зовсім нещодавно,-які ваші первочергові плани? Чим ви будете відрізнятися від попередника?
Моїм завданням є збереження медичної сітки району в тій кількості, в якій вона наявна на даний момент.


health: Сегодня все больше сознательных родителей о тказываются от бездумной вакцинации детей. Почему врачи не говорят о возможных осложнениях после прививок? Почему не говорят, что в состав прививок входят вещества, действие которых на организм человека до конца не изучено?
Вакцинація –це єдиний дієвий спосіб боротьби з інфекціями, адже хворобу краще попередити ніж лікувати. Тільки завдяки вакцинації була ліквідована натуральна віспа, відбулось значне зниження захворюваності на особливо небезпечні інфекції (чума, туляремія тощо). Побічна дія притаманна не тільки вакцинам, а й іншим медичним препаратам. Жоден препарат не проходить такого контролю якості як вакцини. Перед щепленням в обов’язковому порядку підписується пацієнтом або його законним представником поінформована згода.
Марина :Как показывает практика, експерты, “основательно подтверждаюшие вред прививок” в процессе убеждения ненавязчиво предлагают и продают вам “иммуномодуляторы”, которые потом оказываются БАДами !!!! В этом им помогают истерично настроенные журналисты, которые тоже получают повышенные гонорары за псевдосенсации. Общайтесь с практиками, а не доверяйте СМИ. Иначе ваш ребёнок будет незащищённым.
Аркадий: Чи працюють в ЦРЛ сімейні лікарі і чи можна отримати консультації у сімейного лікаря за телефоном?

В Ямпільській ЦРЛ працює два лікаря загальної практики-сімейної медицини, на даний час відсутня технічна можливість консультації по телефону. Після створення відділення первинної медико-санітарної допомоги (квітень-травень 2013 року) буде розглянута можливість телефонізації структурного підрозділу.
Міла :Як на Ямпільщині реалізується новий Закон України «Про екстрену медичну допомогу?Реалізація Закону: на баланс Обласного територіального центру екстреної медицини передано майно відділення та пунктів швидкої медичної допомоги; проводяться заходи щодо створення єдиного диспетчерського центру в Сумській області та відділення невідкладної допомоги на базі Ямпільської ЦРЛ. В подальшому (після наказу профільного міністерства) планується розмежування невідкладної та екстреної медичної допомоги: екстрена допомога буде надаватись структурним підрозділом обласного територіального центру екстреної медицини, а невідкладна відділенням невідкладної допомоги КЗ «Ямпільська ЦРЛ».


Марія Степанівна: Яким чином у приміщенні ЦРЛ працює декілька приватних аптек?Скількі коштів у рік вони сплачують лікарні і куди вони витрачаються?

Районна лікарня є комунальним закладом, всі рішення про надання в оренду приміщень приймались депутатським корпусом Ямпільської районної ради. Кошти, які отримані від оренди витрачаються згідно положення про порядок використання і обліку коштів спеціального фонду бюджетних установ, а саме на утримання майна, на утримання обладнання, на ремонт майна, на придбання майна. За І квартал 2013 року за оренду майна отримано 6097,56 грн.
Степан :Чи задоволені ви професійним рівнем лікарів Ямпільської ЦРЛ і їх етичним поводженням з паціентами? Як на Вашу думку, чому ямпільчанам краже за гроші відвідати лікарів з м.Шостки, чим лікуватися вдома?

Забезпеченість лікарями 15 на 10000 населення при обласному показнику 30 на 10000 населення. За кошти районного бюджету провидиться навчання лікарів і протягом наступних 3-4 років кадрова ситуація в районі буде виправлена. В напрямку етики та деонтології в медицині адміністрацією лікарні постійно проводиться відповідна робота. Професійний рівень медичних працівників постійно підвищується шляхом проходження курсів тематичного удосконалення, семінарів-тренінгів, передатестаційних циклів тощо.
Пациент :Чому гарні лікарі їдуть з Ямполя працювати до інших міст? Невже ми можемо втратити і педіатра, який рік назад за допомогою народного депутата Деркача А. “отримав” житло в Ямполі? Чи на це питання має відповісти Госпожа Колоша?
На даний момент лікар-педіатр працює у відділенні Ямпільської ЦРЛ і про звільнення мова не йде. З серпня 2013 року буде працевлаштований ще один лікар-педіатр, який проходив навчання за кошти районного бюджету
Валентина: Расскажите, пожалуйста, как можно записать ребенка к стоматологу (с февраля месяца не можем записать ребенка. В ответ слышим:” мы уезжаем в село, не куда записывать, доктор сказал не записывать, придите через неделю и т.п.”) Кто контролирует сколько на самом деле принимает пациентов стоматолог? Почему нельзя создать каждодневную очередь по талонам( как в других районах)?
В КЗ «Ямпільська ЦРЛ» працює два лікаря стоматолога, в період лютий-березень 2013 року лікар стоматолог, який веде плановий прийом хворих був командирований в с. Орлівка на санацію(лікування) дітей. Другий лікар вів тільки ургентний прийом (гострий біль). Протягом останніх трьох років значно погіршилось кадрове питання в стоматологічній службі району. З виходом на пенсію звільнилось два лікаря по Ямпільській та Свеській дільницям. Ямпільську дільницю з населенням 5660 чоловік та Свеську дільницю з населенням 7575 чоловік обслуговує один лікар, замість чотирьох. Фізично одна особа нездатна охопити роботу за чотирьох. Система талонів працює тільки в міських районах, а через проблеми з транспортним сполученням в Ямпільському районі ця система дасть збій.


Вера :Для чего к нам в райцентр приезжают врачи из области ? Для галочки ?!!
11.04.2013 производился приём Сумским врачом гинекологом-онкологом всего лишь с 13,00 до 15,00. Приняв 5-6 человек врач вышла сказав -”скоро буду” но так и не появилась. Оставшиеся пациенты прождав полтора часа, разошлись.
Мета виїзду обласних фахівців: планово-консультативна (перевірка дотримання техніки безпеки, збереження медикаментів, введення в дію медобладнання отриманого за рахунок державного бюджету; перевірка виконання постанови Кабінету міністрів України №340 від 25.04.2012 року « Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою»; перевірка наявності локальних протоколів відповідно до наказу МОЗ України від 28.09.2012 року № 751 « Про створення та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги в системі МОЗ України».
Яна: Чому наразі така складна ситуація з профілактичними щепленнями дітей? Моїй дитині вісім місяців, а щеплення було лише проти гапатиту В і на цьому все. В дитячій консультації чуєш тільки обіцянки “ми вам зателефонуєм як буде вакцина”, а коли зателефонують невідомо. Час іде, почнеться дитячий садок, без щеплень до дитячого садка не беруть, кого тоді шукати крайнім?
Вже відповідав на схоже питання.
Алла :Неужели мы потеряем педиатра??? Потому что Калоша сыну хочет квартиру??? Кто такая для Ямполя Калоша и кто такой Гук? Сергей Васильевич самый достойный доктор. Надеюсь вы, как главный врач разберётесь
Вже відповідав на схоже питання.
депутат: До яких пір у Ямпільській ЦРЛ буде процвітати хабарництво? Щоб полікувати зуби-треба дати хабар, зробити екстрений Кесерів ростин-вимагають 5 тис гривень. Ви в змозі припинити курупційні дії у ЦРЛ чи ні?
Мені не відомі вищезазначені факти, курупційних дій в ЦРЛ немає.

/strong

15 thoughts on “Онлайн-конференція з Вадимом Бойчунем

 1. Так відповідать на відповіді може тільки завхоз а не головний лікар ЦРЛ. Ні одної нормальної відповіді, – це просто не повага до ямпільчан. Чого тільки стоїть відповідь, що гол.лікар буде зберегать медичну сітку району в тій кількості, в якій вона в наявна на даний момент є. Про людей, про проблеми в районній медицини жодного слова. Коли потрібно все і негайно меняти Бойчунь буде щось зберігати. Шановний гол. лікарк поки ви будете щось зберікати розбіжаться останні лікарі. Хочеться щоб відповіді Ямпільського гол.лікаря почитали в області і дали свою оцінку.

 2. Вадим Александрович, очень скользко ответил на вопрос о педиатре, Гук Сергее Васильевиче. Вернее о том получил, он жилье ,или нет. Жаль, что у нас в районе не стараются удержать хороших докторов. Новый доктор приедет, вот только опыта ему нужно набираться еще много лет. И приживется ,ли он здесь? Вадим Александрович, задумайтесь об этом, ведь вам работать , а нам лечиться. И нам хочеться, чтобы наших детей лечил хороший специалист.Удерживать в районе хороших специалистов, это Святая обязанность и нашего районного руководства.

 3. Причём главврач к жилищным проблемам Гука,обращайтесь к Деркачу с этим вопросом.

 4. А,что Гук уже не работает в больнице, которой руководит Бойчунь??? Именно главврач в первую очередь должен заботиться о своих работниках. Сделать Бойчуня главврачом- крупная ошибка руководства района.

 5. Товарищ Гук- проходимец чистой воды. Весь вопрос в том, что он не хочет 5 лет отрабатывать в Ямполе. А квартиру хочет. Поэтому народ баламутит. Вся больница в курсе кто есть кто.
  Как доктор он действительно спец. Поэтому хочет поскорей свалить в райцентр. Там больше зароботки. Ему наш поселок сто лет не нужен.
  Не вводите людей в заблуждение.

  1. Товарищ Гук – это самый лучший специалист в своём деле. дети его обожают!!!! И что плохого, если хочет в областной центр? каждый хочет для себя лучшего! Давайте хотя бы квартирой его удержим! Вы видели детское отделение??? если б не Гук, такого и до сих пор бы не было!!!!

 6. У нашего районного руководства на мой взгляд сплошные ошибки. Работа не по возрождению района, а все на оборот.С такими руководителями мы скоро будем , или Глуховским , или Шосткинским, ну, еще вариант, Дружбенски районом. На руководящие посты назначают людей очень не компетентных . Свеесское училище развалил Дяченко, а в наказание его готовят на начальника отдела образования. Класс!!!!!

  1. Если Дяченко будет начальником отдела образования, то это будет стыд и позор для администрации района.

   1. Это ставленник регионалов , поэтому стыда не должно быть

  2. Мандат Депутата районного совета – вот что толкает на должностя !

 7. О работе главного врача можно будет судить через полгода. И я считаю главная его задача сохранить квалифицированных врачей и младший медперсонал ( первый минус невропотолог Калеман А.П., о возможных минусах говорить не хочеться), медицинские учереждения района, побороть корупцию в больнице ( а она есть и была уж точно, раскрнойте глаза).

 8. Люди!!!!!!!! Посмотрите вокруг! Что вы говорите?!!! С нашей властью, реформами я вообще диву даюсь ,как Ямпольская ЦРБ еще дышит. Спасибо Бойчуню за то, что сохраняет медицинский коллектив и не допускает сокращений, как в других ЦРБ нашей области. А касаемо Гука – и так ясно, чего он хочет. Кто хотел уехать- молча уехал, хотя очень жаль (Калиман, Любченко,Ермак и т.д.) Да и вообще, уважаемый Гук, если уж вы взобрались на баррикады в виде борца за справедливость- замолвите слово и за других многочисленных специалистов без жилья. Или вы сочли себя самым достойным?))))))))(незаменимых нет, есть неповторимые). Да,и о “хабарництве”- по сравнению с другими больницами это ничтожное подобие. Для общего развития попробуйте получить консультацию у областного специалиста или родить вашего наследника престола хотя бы в той же Шостке – вы будете “приятно удивлены”.

Comments are closed.

error: Content is protected !!