Своїми спогадами про цю непересічну подію поділився наш земляк, який нині проживає в Тирасполі, Євген Михайлович Михайлов.

В квітні 2013 року він написав листа родині колишнього очільника Ямпільської селищної ради Миколи Даниловича Труханова, в якому відзначив особистий внесок очільника селища в узаконенні зупинки електропоїздів на східній околиці Ямполя.

Наш земляк припустив, що більшість ямпільчан вважають, що зупинка Івотка була в селищі завжди і навіть не здогадуються, кому мають дякувати за можливість сідати на електричку прямо у своєму населеному пункті.

Євген Михайлович згадав, що саме після чисельних поїздок голови Ямпільської селищної ради Миколи Даниловича Труханова в Міністерство зв’язку, восени 1970 року в Ямполі було відкрито залізничну зупинку Івотка.

Сьогодні ми маємо можливість ознайомити читачів Ямпільського інформаційного агентства з уривком цього листа:

«Здравствуйте дорогие незабвенные Трухановы – средний и младший!

О том, что ваши родители были необыкновенными людьми, говорит тот факт, что Николай Данилович, познавший безотцовщину и голод в детские и юношеские годы, а затем прошедший Великую Отечественную войну, сохранил в себе большое трудолюбие, а главное – целеустремлённость служить и помогать людям. Поэтому он и был избран председателем Ямпольского поссовета. И за годы работы в нём он сделал очень много по облагораживанию центра посёлка, Мемориала погибшим воинам, а главное – это благодаря его неоднократным поездкам в Киев в Ямполе была сделана остановка электричек Ивотка. И теперь ямпольцы могут выходить не в Хуторе Михайловском, а прямо дома. Это его, Николая Даниловича, самая большая заслуга перед ямпольцами.

Но я уверен, что большинство из них не знают об этом, а считают, что так было всегда. Все мы – люди, живущие на этой земле, временные и важно, не только, сколько лет мы проживём, а сколько сделаем за эти годы для семьи и для людей.

В том, что Николай Данилович добился после неоднократных поездок в Киев в Министерство путей сообщения, узаконивая остановку электрички Ивотка – это большой подвиг Его!

Михайлов Е.М., 15 апреля 2013 года».

Можливо, прочитавши ці рядки, приклад з Миколи Даниловича візьмуть і сьогоднішні керівники селища. Так, зупинка Івотка не належить Ямполю, але і з Укрзалізницею, як виявляється, можна знайти спільну мову. Тим паче, що цією зупинкою щодня користуються сотні ямпільчан.

Нагадаємо, в 2012 році на залізничній зупинці Івотка в смт Ямпіль була ліквідована квиткова каса. Фактично була звільнена людина, яка слідкувала за порядком на платформі. Сьогодні зупинка перебуває у жахливому санітарному стані.

_________________________________

Підпишіться на наші пабліки в соціальних мережах і дізнавайтесь новини першими:

FACEBOOK

INSTAGRAM

VIBER

TELEGRAM

YOU TUBE

_________________________________

6 thoughts on “Як понад 50 років тому в Ямполі відкривали залізничну зупинку Івотка

 1. Это интересный вопрос. Почему изначально при проектировании и строительстве ж/д линии Навля – Конотоп в 1903-1907 не планировалась остановка в пятитысячном местечке Янполь. А станция с одноименным названием построена в 6 км от поселка.
  Я нашел описание проекта 1903г. Вот отрывок.
  Полная длина линии Навля — Конотоп составляет 197 верст 497 саж. На этом протяжении будут находиться следующие станции: Алтухово (18 верст), Холмечи (38 верст), Суземка (60 верст), Середина-Буда (74 версты), Хутор Михайловский (90 верст), Ямполь (109 верст), Терещенская (132 версты), Кролевец (157 верст), Алтыновка (171 верста), Мельня (181 верста), разъезд Сарнавщина (193 версты) и ст. Конотоп (198 верста). Все станции, кроме четырех, будут отнесены к IV классу. Станции Навля, Михайловский хутор и Терещенская будут состоять в III классе, а ст. Конотоп — во II классе. Кроме станций, на перегонах между станциями будет устроен ряд площадок для разъездов.

 2. Від панів багатих ситих,
  Не чекайте долі,
  Виростуть рабами діти
  На панському полі,
  Все поділять, ліси, землі
  Ріки між панами
  Пустять Вас вони по світу
  Як дідів з торбами.
  Схаменіться, брати мої
  Годі вже мовчати
  Ваша неньька Україна! Нам в ній панувати!
  Користуюсь часто зупинкою “Івотка”, мені як особи з інвалідністю, важко перусуватися з вагою 115 кг, тому використовую велосипед. В Ямполі кричать в мою адресу, на велику с Дружби приїхав. Також як волонтеру БВПД, посвідчення № 08 від 29.04.2021 ставять загальні злободнвні запитання, а в мене місяць не було Інтернету ВАТ “Укртелекома”, не волонтерство, а пародія на громадську діяльність, за яку отримаю 750 грн по квоті інвалідності, числюсь комірником в автопару м.Шостка.
  Навести належний стан на совісті Ямполя, зализниця перераховує кошти за оренду землі, і пасажири купляють квитки за проїзд. Я посвідченню безкоштовно, та за велосипед половина рахунку білета повинен платити, згідно вимог Укрзализниці. Пакет документів треба підготовити і селищну раду на розгляд, а то мені тільки зауваження, не бухай в електричці, не раз замічений, не позорь організацію громаду осіб з інвалідністю.

 3. Да уже давно известно, что поперечный и продольный профили земляного полотна при извскании и последующем проектировании не позволяли построить жд станцию в районе пгт Ямполь.

 4. Да, были люди, в наше время,
  Не то что, нынешнее племя….

Comments are closed.