Ямпіль. Підсумки вересня. Новий управитель будинків, скандальні платіжки, дорога на Воздвиженське та корупція в селищній раді

Добігає до завершення перший місяць осені. В Ямполі він був багатим на важливі події.

Редакція Ямпільського інформаційного агентства спробувала проаналізувати, які головні зміни вересень приніс ямпільчанам.   

Житлово-комунальне господарство

Новий управитель багатоквартирних будинків

Осінь в Ямполі розпочалася з гучного скандалу – у ніч на перший день вересня без освітлення під’їздів та без доступу до мережі інтернет залишились мешканці багатоквартирних будинків. Близькі до керівництва селищної ради ЗМІ поспішили оголосити винним власників ТОВ «Водолій БС», які, цитата,: «не погодившись з рішенням виконавчого комітету селищної ради про призначення управителем багатоквартирних будинків в смт Ямпіль МПП «АГРОТЕХ» надали наказ спеціалістові «відрізати» з 1 вересня мешканців багатоквартирних будинків Ямполя від внутрішньо-будинкового освітлення». Проте, директор ТОВ «Водолій БС» Віталій Сахошко заявив, що діяв на підставі рішення Виконавчого комітету Ямпільської селищної ради. Вказівку не випускати двірників та підготувати лічильники до передачі новому обслуговуючому підприємству, за словами Віталія Володимировича, йому телефоном дав заступник селищного голови Сергій Кузьменко.    

Таким чином багатоквартирний житловий фонд Ямполя переходив в управління шосткинському підприємству МПП «Агротех». Рішення про зміну управляючої компанії ухвалив Виконавчий комітет Ямпільської селищної ради. В управління «Агротеху» перейшли і будинки, мешканці 75% житлової площі яких виявили бажання, щоб їх будинок обслуговувало ТОВ «Водолій БС».

Представники МПП «Агротех» провели зустрічі з мешканцями практично всіх багатоквартирних будинків населеного пункту, під час яких людям було роз’яснено нову «накопичувальну систему», за якою частина квартплати буде витрачатись на поточний ремонт їх будинку. Разом з тим, ямпільчан хвилює, як підприємство надаватиме послуги обслуговування внутрішньобудинкових мереж водопостачання та водовідведення, які також перейшли в управління МПП «Агротех».

Скандал з платіжками за вивіз сміття

У вересні у ямпільчан стався конфлікт з ще одним шосткинським підприємством, яке з недавніх пір надає в селищі послуги вивозу сміття. ПП «Броус» вперше розіслав абонентам рахунки, в яких вказав людей, які давно померли та, які фактично не проживають в Ямполі.

Директор «Броусу» Андрій Качаток заявив мешканцям, що плата за тимчасово відсутніх жителів буде нараховуватись і надалі, якщо ті не нададуть довідку з місця перебування, приймати акти, складені за участю депутатів та сусідів, він відмовився. Проте з’ясувалось, що на території селища діє Рішення Виконавчого комітету «Про затвердження Порядку зменшення розміру плати за комунальні послуги у разі тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім’ї» від 28.04.2020 року, яке приймалось за попереднього керівництва селища, але залишається чинним. Цим документом встановлено, що для підтвердження факту тимчасового непроживання людини за місцем реєстрації достатньо акту, що складається двома сусідами, депутатом та затверджується селищним головою. Цей нормативно-правовий акт доводив незаконність вимог підприємства, що здійснює вивіз сміття. Після оприлюднення документу ПП «Броус» визнав акти, завірені підписами сусідів та депутатів, достатньою підставою для визнання мешканця тимчасово непроживаючим.

Чимало нарікань від мешканців Ямполя було і на відсутність договору з новим підприємством. Наприкінці місяця ПП «Броус» прийняло рішення вирішити це питання шляхом укладання, так званого, публічного договору. Це означає, що текст договору був опублікований на офіційному сайті Ямпільської селищної ради, а самі ямпільчани могли до нього приєднатись трьома способами: підписавши лист-приєднання, фактично скориставшись послугою чи оплативши її.

Дорожнє будівництво

Ремонт воздвиженської дороги

9 вересня розпочався ремонт дорогиО191804 Орлівка — Воздвиженське — Грем’ячка — Т-19-15». Роботи проводились на ділянці між Грем’ячкою та Воздвиженським, де поклали1 кілометр 986 метрів нового асфальтного покриття.

Як пояснив депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха, на ремонт зазначеної ділянки було виділено близько 10 мільйонів гривень, роботи проводило ТОВ «Торговий дім «Дінастія» з м. Шостка. За неофіційною інформацією, за ремонтом воздвиженської дороги стоїть народний депутат Ігор Молоток, який у серпні також посприяв ремонту комунальних доріг в Ямполі та Свесі.

Тендер на ремонт дороги Ямпіль-Свеса

Наприкінці вересня визначився підрядник, який ремонтуватиме ділянку дороги Ямпіль – Свеса, тендерна епопея тривала з квітня. Ще на початку року на їх проведення з Державного дорожнього фонду було виділено майже 14,5 мільйонів гривень, але бюрократичні процедури не давали можливості дорожнім службам приступити до роботи.   

22 вересня, хоч і з значним запізненням, тендер все ж відбувся. З трьох компаній, які претендували на підряд  (ПП «Шляховик-Шостка», ТОВ «Торговий дім «Дінастія» та ТОВ «БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІС») найнижчу ціну запропонувало ПП «Шляховик-Шостка» – 14 мільйонів 409 тисяч гривень. Всі бюрократичні перепони, які заважали початку ремонтних робіт, усунені. Для ямпільчан це означає, що вже найближчим часом буде відремонтована ділянка дороги по селу Орлівка та аварійна ділянка по вулиці 75 Гвардійської дивізії в Ямполі. Стан дорожнього покриття на цих відрізках дороги зараз вкрай аварійний.

«Латання ямок» на Травневій

У вересні ямпільчани дочекались і ремонту дороги по вулиці Травнева, яка веде до селищного цвинтаря та залізничної зупинки Івотка. На відміну від інших, ця дорога перебуває у комунальній власності Ямпільської селищної ради. Після численних скарг мешканців селища там було вирішено провести ямковий ремонт, який обійшовся бюджету в 89 тисяч гривень.

Пандемія COVID-19

Повернення карантинних обмежень

23 вересня в Ямполі був встановлений «жовтий» епідеміологічний рівень, який передбачає введення ряду карантинних обмежень. Різкого збільшення кількості хворих на COVID-19 в селищі не фіксувалось, але посилений карантинний режим ввели через погіршення епідеміологічної ситуації у всій країні. Обмеження «жовтої» зони для ямпільчан означають передусім обов’язок носити маску у приміщенні і дотримуватись соціальної дистанції в 1,5 метра. За порушення цих вимог встановлена адміністративна відповідальність. Разом з тим, санкції не будуть застосовуватись до ямпільчан, які пройшли повний курс вакцинації.

Вакцинація вчителів

Добровільно-примусова вакцинація працівників шкіл була однією з найбільш обговорюваних тем вересня, бо від неї залежало, чи перейдуть загальноосвітні школи Ямпільської громади на роботу в дистанційному режимі. Виявилось, що понад 80% педагогів у всіх загальноосвітніх закладах пройшли вакцинацію, а тому школи продовжили повноцінну роботу навіть в умовах «жовтої зони».

Влада

Ліквідація 4 з 9 старостинських округів

Через нові норми законодавства Ямпільській селищній раді довелось переглянути своє ж рішення про створення старостинських округів. Округи з центрами в селах Білиця, Грем’ячка, Антонівка та Паліївка були ліквідовані, а їх територія відійшла до укрупнених округів з центрами в Степному, Воздвиженському, Шатрищах та Уску. Імшанський старостинський округ залишився без змін.

Старости, які були призначені 30 грудня 2020 року, попереджені про звільнення. Натомість відтепер старост призначатимуть за новою процедурою. Вимогу законодавства про обов’язкове обговорення кандидатур з громадськістю вирішили задовільнити шляхом збору підписних листів від мешканців.

Мешканці сіл Прудище, Ростов, Ольгине, Івотка, Неплюєве знову залишились без закріпленого старости. Їх проблемами безпосередньо опікуватиметься Ямпільська селищна рада. Але, як зазначила депутат від округу, вона з такими функціями відверто не справляється.  

Корупція в Ямпільській селищній раді

Наприкінці місяця великий скандал розгорівся після публікації колишнього депутата Ямпільської селищної ради Олександра Косенка, який фактично звинуватив селищного голову Ольгу Губар та її оточення у корупції.

Він повідомив про корупційне правопорушення, вчинене одним зі старостів Ямпільської громади. За інформацією екс-депутата, він вступив на посаду в органи місцевого самоврядування, але не припинив займатися підприємницькою діяльністю.

Крім того, Олександр Косенко повідомив про сумнівні факти виділення земельних ділянок цьому ж старості. У цьому він звинуватив групу депутатів Ямпільської селищної ради, які стали повністю підконтрольними селищному голові і дають згоду на такі земельні оборудки.    

2 thoughts on “Ямпіль. Підсумки вересня. Новий управитель будинків, скандальні платіжки, дорога на Воздвиженське та корупція в селищній раді

  1. отлично! такая газета нам нужна! Можно еще ради интереса делать голосовалку, если это возможности позволяют и не требуют заморочек. Мол, выберите событие недели в статье про событие недели. Если голосовалку сложно делать, то можно оставить ее только в статье про итоги месяца, раз так)

Comments are closed.