Подорожчання автобусних квитків, нові старости та загроза «червоної зони». Що чекати ямпільчанам в жовтні?

Сьогодні перший день жовтня. Об’єктивно це один з найскладніших місяців року, адже саме в жовтні офіційно розпочинається опалювальний сезон в комунальних закладах, а ямпільчанам приходять перші платіжки за ввімкнене у вересні опалення.

Журналісти Ямпільського інформаційного агентства розбирались, які зміни готує ямпільчанам другий місяць осені.

Подорожчання квитків на пасажирські автобуси

Вересень ознаменувався значним зростанням цін на автомобільне паливо (особливо зросли ціни на газ, який використовує багато місцевих перевізників),  у жовтні очікується відповідне подорожчання квитків на приміські та міжміські автобуси. В Ямполі зростання вартості квитків прогнозують вже на початку місяця.

Початок громадського обговорення кандидатур старост

У вересні Ямпільська селищна рада зменшила кількість старостинських округів з 9 до 4, була впроваджена і нова процедура призначення старост. Відповідно до вимог закону, кандидати на посаду старости повинні пройти громадське обговорення. Селищна рада вирішила, що таке громадське обговорення буде проходити у формі збору підписних листів на підтримку того, чи іншого кандидата.

Збір підписних листів у Степненському, Імшанському, Воздвиженському, Усоцькому та Шатрищенському  округах розпочинається 4 жовтня і триватиме протягом 10 робочих днів. Мешканці сіл не зможуть пропонувати кандидатури старост, а можуть лише погодити кандидатуру, яку запропонує селищний голова Ольга Губар.

Такі консультації з громадськістю виглядають формальністю, адже затвердження старост все-рівно буде відбуватись депутатами Ямпільської селищної ради.

Відкриття активного парку

В рамках президентської ініціативи в Ямполі має з’явитись свій «активний парк» – спортивна локація з турниками та табличками з QR-кодами (посиланнями на відеозаписи тренувань, які можна відкрити зі смартфона). Ямпільська селищна рада вже виділила на відкриття парку 25 тисяч гривень, а за словами селищного голови Ольги Губар, «активний парк» відкриють в парку біля механічного заводу.

Нові тарифи на газ та електроенергію

«Сумигаз» встановив у жовтні тариф на газ для населення у розмірі 7,99 за 1 кубічний метр, дещо дешевше платитимуть клієнти «Нафтогазу»7,96 грн за 1 кубічний метр. Вартість доставки газу для ямпільчан (послугу надає «Сумигаззбут») становитиме 1,536 гривень.

З 1 жовтня в Україні встановлюються нові тарифи на електроенергію для населення. Якщо раніше базовий тариф був – 1,68 грн за кВт-год, то тепер ціна буде дещо меншою – 1,44 грн за кВт-год. Але є одна умова – знижка буде діяти лише для користувачів, які споживають менше 250 кВт-год на місяць. Якщо домогосподарство споживає більше, доведеться оплачувати електроенергію за звичайним тарифом – 1,68 грн за кВт-год.

Обов’язкове вмикання фар за межами населених пунктів

Ямпільські водії повинні пам’ятати, що з 1 жовтня до 1 травня вони поза населеними пунктами мають вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар, аби їх було видно навіть за поганої погоди. 

Підвищення виплат для найстарших пенсіонерів

Цього місяця заплановано підвищення пенсій для пенсіонерів старшого віку. Пенсіонерам у віці 75-80 років додатково виплачуватимуть 400 гривень щомісяця. 

Загроза «червоної зони»

Кількість нових випадків COVID-19 стабільно зростає, а тому загроза введення нових карантинних обмежень у жовтні є цілком реальною. Якщо в області буде введено режим «червоної зони», то буде зупинена робота закладів громадського харчування, спортивних секцій, можливо обмеження торкнуться пасажирських перевезень  та роботи навчальних закладів.

3 thoughts on “Подорожчання автобусних квитків, нові старости та загроза «червоної зони». Що чекати ямпільчанам в жовтні?

  1. Хочется сказать, последняя осень… Но нет, начинается новый этап… Очень не хочется повторить путь Югославии.. Мои худшие прогонозы после строительства СП-2, сбываются…

    1. Штобы красной зоны относительно Ковида-19 не было нужно всем соблюдать меры предосторожности, а то мы все расслабились. Многое зависит только от нас самих.

Comments are closed.