ДПРЧ-10 та СНПО Ямпільського району занепокоєні тим, що із потеплінням усе частіше трапляються випадки неконтрольованого випалювання сухої трави та стерні, а також сміття на відкритих ділянках, узбіччях доріг, поблизу лісових масивів та поряд із житловимибудинками.

Ці необдумані дії вкрай небезпечні, бо можуть призвести до виникнення пожеж у приватних житлових та господарських спорудах та на дачних садибах. Переважно це відбувається, коли вітер перекидає вогонь від палаючої сухої трави на будівлі. Також неконтрольоване спалювання сміття на узбіччі автодоріг підвищує можливість виникнення дорожньо-транспортних пригод.

За умов сильного вітру іскри від вогнища з легкістю можуть потрапити на житловий будинок, присадибну споруду чи домашнє майно, що, своєю чергою, призведе до виникнення пожежі. Для цього необхідно стежити за розпаленим багаттям і не залишати його, поки полум’я повністю не згасне. У випадку необережності наслідки можуть бути плачевними. Вогнище, залишене без нагляду, іноді спалює по декілька гектарів трави, пошкоджує дерева, а також доволі часто позбавляє людей даху над головою.

Слід пам’ятати, що випадки спалення трави не лише відволікають рятувальників від дійсно важливого чергування щодо забезпечення пожежної безпеки населених пунктів, а ще й створюють ймовірність виникнення пожеж у житловому секторі та лісових масивах. Очищення вогнем зазвичай занадто дорого обходиться і тим, хто запалив сірник та суху траву, і тим, хто гасить полум’я.

ДПРЧ-10, СНПО Ямпільського району

error: Content is protected !!