З 15 квітня 2013 року в Україні набули чинності нові Правила дорожнього руху. Про основні зміни в правилах поведінки водіїв Ямпіль.ІНФО розповів начальник ВДАІ Ямпільського РВ УМВС капітан міліції Віталій Суганяко.


Чи торкнулись зміни дорожніх знаків?
За пунктом 8.2 нових Правил, «дорожні знаки мають перевагу перед дорожньою розміткою». Це означає: якщо розмітка та дорожні знаки суперечать один одному, водій повинен керуватися дорожнім знаком.Крім того, за новими Правилами, дорожні знаки повинні бути видно на відстані не менше 100 м по напрямку руху і розміщені не вище 6 м над проїжджою частиною. Вони встановлюються уздовж дороги на стороні, відповідної напрямку руху. Якщо дорога має більше однієї смуги в одному напрямку, встановлений уздовж дороги дорожній знак дублюється на розділовій смузі, над проїжджою частиною або на протилежному боці дороги (у тому випадку, коли для руху в зустрічному напрямку не більше двох смуг).
А які зміни щодо дорожньої розмітки?
За новими Правилами, на дорогах скоро з’являться синя і помаранчева розмітки. Синьої повинні відзначити майданчики для паркування на проїзній частині, а помаранчевої буде відзначена тимчасова розмітка. Жовта поперечна лінія попередить водіїв про «лежачому поліцейському», а червона на пішохідному переході – що тут можуть переходити дорогу сліпі. На нерегульованих пішохідних переходах з підвищеною небезпекою ДТП з’явиться червоно-біла «зебра».
Чи правда, що за новими правилами паркування на газоні заборонено?
Так, правила дорожнього руху поповнилися новим терміном – «газон». Законодавці визначили його як ділянка однорідної території з дерновим покриттям, яке штучно створюється шляхом посіву і вирощування дернообразующіх трав (переважно багаторічних злаків) або одерненія. І, згідно з пунктом 15.10 Правил, стоянка на газонах заборонено. На водіїв, які здійснюватимуть стоянку на газонах, інспектор має право скласти протокол за стоянку в недозволеному місці за ст. 122 Кодексу про адміністративні правопорушення (за це передбачено від 255 до 340 грн. Штрафу).
Які ще зміни передбачені?
Також у нових Правилах з’явився термін «денні ходові вогні». Це зовнішні світлові прилади білого кольору, передбачені конструкцією транспортного засобу і призначені для поліпшення видимості транспортного засобу під час його руху в світлий час доби.Згідно п. 9.8 Правил, з 1 жовтня по 1 травня при русі поза населеними пунктами на всіх механічних транспортних засобах повинні бути включені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар. За порушення цього правила водієві загрожує штраф від від 425 до 510 грн.
Чи правда, що водійські права старого зразка втратять чинність в наступному році?
Дійсно водісйькі посвідчення зразка СРСР слід замінити до нового року. Це не займе багато часу у водіїв, їм слід підготувати медичну довідку, картку водія, паспот, індифікаційний код та 2 фотографії. Вартість заміни становить близько 211 гривень, її здійснює Шосткинський МРЕО.
А що чекає на мопедистів?
Зміни до правил дорожнього руху щодо мопедистві вступили в силу ще в вересні 2011 року, за ними власники мопедів з обємом двигуна до 50 кубічних сантиметрів повинні мати права категорії А1. В іншому випадку їм доведеться сплатити штраф згідно ч.2 ст 126 КУпАПП, який становить 510 гривень. Раніше інспектори ДАІ обмежувались профілактичною роботою та попередженнями.

error: Content is protected !!