Штучно створені позитивні показники боротьби зі злочинністю нікому не потрібні

Саме на цьому було наголошено під час координаційної наради керівників правоохоронних органів області, на якій обговорювались питання протидії тяжким та особливо тяжким злочинам, ріст яких на Сумщині викликає занепокоєння. «Засвітився» на нараді в прокуратурі області і наш північний регіон. Так, першим заступником голови обласної ради Олегом Бояринцевим було порушено питання про бездіяльність прокурора Ямпільського району Володимира Лавруся.

«Завдання, що ставляться перед нами Президентом України, керівництвом області, – забезпечити максимально комфортні умови для проживання людей. Але останнім часом на Сумщині скоєні злочини, серед можливих організаторів і виконавців яких були представники правоохоронних органів. Це і незаконне відшкодування 74 млн. грн. ПДВ, і незаконна діяльність податківців з вимагання коштів з підприємців, загибель людини під час виконання слідчих дій в одному з районних відділів Сум. Завдячуючи принциповій позиції керівництва силових органів, цим діям дається відповідна оцінка, але негативні тенденції мають місце», – відзначив О. Бояринцев.

Так, в Ямполі протягом п’яти років при бездіяльності місцевої прокуратури без відповідних дозвільних документів, з порушенням екологічних норм проводить господарську діяльність ПП «Московка» з виготовлення деревного вугілля ледве не в центрі селища. Попри рішення судів і численні скарги населення проблема не вирішується. Заслуговує на увагу бездіяльність прокурора району й у випадку нарахування директором ДП «Ямпільський агролісгосп» М.Г.Таращенком самому собі заробітної плати в розмірі близько 60 тис. грн. на місяць, що є абсурдним. За словами О. Бояринцева, у населення виникає недовіра щодо можливостей владних органів захищати їх законні інтереси.

Прокурор області Руслан Білокінь зазначив, що такі питання перебуватимуть у нього на особистому контролі, а після детального вивчення ситуації будуть зроблені висновки щодо ефективності роботи органів прокуратури. Основним напрямком діяльності визначено перехід від штучно створених позитивних показників до реальної роботи щодо зменшення та профілактики злочинності.

Майже одночасно з проведенням цієї наради стало відомо про затримання під час отримання хабара посадової особи Путивльської райдержадміністрації. Досудовим розслідуванням встановлено, що громадянин Ш., який займає посаду заступника голови райдержадміністрації, за попередньою змовою з громадянином А., жителем Харківщини, зловживаючи своїм службовим становищем, вимагав 10 тис. доларів США і 10 тис. грн. від фізичної особи­підприємця за передачу  в оренду земельної ділянки площею 13,5 га із земель запасу, що знаходяться на території Бобинської сільської ради Путивльського району.

– До роботи цього посадовця у нас були претензії, а тут ще й таке ЧП. Але ні висока посада в районі, ні особисті зв’язки не допомогли йому уникнути відповідальності. Впевнений, що при такому принциповому підході до справи можна боротись із корупцією, – прокоментував О. Бояринцев.

3 thoughts on “І прокурорська бездіяльність теж…

  1. поддерживаю Бояринцева Олега Анатольевича,только он и Деркач смогут помочь,прокурор наш ничего хорошего не делает,а только Таращенку помогал зарплату начислять по 60 тысяч в месяц,а рабочие по два месяца зарплаты не видели,да и хорошо что его выгнали,при Товстухе и зарплата вовремя плятится и к людям хорошее отношение стало и предприятие восстанавливается,спасибо за помощь.

  2. Ну просто цырк агролес собственость облсовета и незнают о розмере зарплаты Таращенка .

Comments are closed.