Чи важко зараз знайти роботу в Україні?

Знайти роботу в Україні не так уже й складно. Насамперед необхідно зареєструватися на біржі праці та вивчити вакансії в газетах та онлайн виданнях по працевлаштуванню. Набагато складніше визначитися з тим, де дійсно хочеться працювати, і при цьому отримувати достойну зарплатню. Особливо важко молоді, попри те, що для молодих, працьовитих та активних людей на сайті Jooble є достатньо вільних вакансій, дуже часто роботодавці вимагають досвід роботи. А де його взяти молодому випускнику?

Що заважає українцям влаштуватися на роботу?

Сьогодні багато українців скаржиться на те, що дуже важко знайти роботу. За даними опитування, тільки у кожного п’ятого не було проблем із працевлаштуванням. Для решти пошук пов’язаний з певними проблемами та труднощами. Головна перешкода – низька зарплата. Майже 60% опитаних не змогли влаштуватися на роботу саме через неї.

Ще одна причина – небажання роботодавців брати на роботу спеціалістів без досвіду. Також багато хто скаржився на вікову дискримінацію. Що сумно, навіть зусилля, які докладаються кандидатами, не допомагають їм переконати роботодавця. 

Цікавій факт! При постійному зростанні кількості вакансій як від українських, так і від закордонних роботодавців, при постійних скаргах компаній, що співробітників знайти складно, самі кандидати теж скаржаться на проблеми з працевлаштуванням. 

Що робити, якщо довго не можеш знайти роботу? Поради

Гідні вакансії можна знайти навіть зараз, тільки доведеться виявити трохи більше ініціативи. Разом з Jooble ми склали інструкцію для тих, хто боїться в кризу залишитися без стабільного доходу.

 1. Перевірте, чи є на ринку праці відповідні пропозиції
  1. Якщо ви доробляєте останні дні, не відкладайте пошуки. В листопаді агрегатори оголошень про вакансії відзначали зростання кількості нових резюме. При цьому відкритих вакансій ставало меньше. Свій внесок зробила самоізоляція: виходити з дому без крайньої потреби не варто, тому претенденти все активніше придивляються до можливостей віддаленої зайнятості.
 2. Придивіться до суміжних сфер
  1. По деяким галузям пандемія вдарила особливо жорстоко. До списку постраждалих сфер потрапили: розваги, туристичний та готельний бізнес, громадське харчування, додаткова освіта та побутові послуги. Пізніше до них додалася ще й торгівля непродовольчими товарами. Про перехід на дистанційну роботу в цих галузях навіть говорити дивно: ні офіціант, ні водій туристичного автобуса працювати з дому не можуть. Єдиний вихід — перекваліфікація, хоча б тимчасова.
 3. Розкажіть про себе роботодавцям


  1. Якщо ви довго працюєте на одному місці або зайняті в таких професіях як водій або продавець, резюме у вас може і не бути. У спокійні часи в цьому і не було потреби, але в цей час, коли на ринку праці сувора конкуренція, резюме це “+ в вашу карму”.
 4. Шукайте роботу з навчанням
  1. Ніякого підвоху, цілком нормальна практика. Іноді компанії дійсно простіше та дешевше взяти претендента без досвіду та дати йому всі необхідні знання, ніж витрачатися на готового спеціаліста. Часто період навчання ще й оплачується за рахунок роботодавця. Це свого роду випробувальний термін, під час якого ви не тільки маєте освоїти нову спеціальність, а й продемонструвати, що вмієте застосовувати отримані знання.
 5. Не обмежуйтесь пошуком у своєму регіоні
  1. Самоізоляція переконливо доводить, що деяким працівникам не потрібно щоранку вставати і витрачати час на дорогу в офіс і назад. Свої завдання вони спокійно можуть виконувати дистанційно. Якщо спеціальність дозволяє, можна працювати з дому навіть після того, як пандемія піде на спад. Переваги такого формату в тому, що ви не пов’язані по руках та ногах пропозиціями з одного регіону. Наприклад, київську зарплату можна отримувати і в провінції, при цьому не потрібно витрачатися на переїзд та орендовану квартиру.

Насамкінець варто сказати, що знайти цікаву і хорошу роботу реально, але потрібно поставити перед собою чітку мету. Простіше кажучи, не просто хотіти знайти високооплачувану роботу до душі, а й робити для цього все можливе. Тільки тоді у вас все вийде.