Мешканку Дружби ошукали на 78 тисяч гривень

З заявою про шахрайство до поліції звернулася 52-річна жителька міста Дружби, що на Ямпільщині, інформує Шосткинське районне управління поліції.

Жінка розповіла: вдень на її мобільний телефон зателефонував невідомий, який у розмові назвався співробітником банку. Останній повідомив, що невстановлений зловмисник намагався змінити пін-код до її фінансової картки.

Аби перевірити чи все гаразд з грошима клієнтки, «банкір» попросив жінку зайти на свою фінансову сторінку в Інтернеті й перевірити баланс. Заявниця так і зробила, про що повідомила телефонувавшому. Тоді він запропонував скачати на гаджет мобільний додаток, нібито, швидкої підтримки їх банку. За словами телефонного співрозмовника, це допоможе службі безпеки фінустанови викрити злодія, який намагався змінити код доступу до її картки.

Жінка дослухалася до поради. Після скачування і встановлення вказаної програми, «добродій» звернувся до клієнтки ще з одним проханням: вимкнути мобільний телефон на годину.

Увімкнувши засіб зв’язку через указаний час, заявниця побачила, що з екрану «мобільного» зникла «іконка» банківського додатку та й сама скачана програма. Запідозривши неладне, пані заново встановила додаток, що дозволяє зайти на свою фінансову сторінку в Інтернеті, й виявила – її кредитний ліміт був збільшений до 80 000 гривень, після чого з рахунків зникло понад 78 000 гривень.