Національний банк з 22 грудня завершив друк серії банкнот з унікальним дизайном, присвяченим 30-річчю Української Незалежності. Останніми було випущено банкноти 50 та 1000 гривень. За основу було взято зразок відповідних купюр, проте на лицьовому боці додано айдентику, розроблену спеціально до свята. Символіка нанесена оптично-змінною фарбою: залежно від зміни кута нахилу напис демонструє поступові переливи кольору. Банкноти було видано обмеженим тиражем: 30 000 штук кожного номіналу. Офіційно встановлені ціни пам’ятних купюр:

  • для номіналу у 50 гривень – 64 грн.
  • для номіналу у 1000 гривень – 1015 грн.

Замовити святкові банкноти можна онлайн, або придбати у відділеннях банків-дистриб’юторів. У 2022 році НБУ планує запровадити випуск наборів, до яких ввійдуть пам’ятні купюри усіх номіналів: від 20 до 1000 гривень. Такі банкноти не є сувенірною продукцією, а виступають як дійсний платіжний засіб.

Нацбанк готує до випуску монети ромбоподібної форми «Козацькі клейноди»

Натомість НБУ презентував пам’ятні монети незвичайної форми. Набір має назву «Козацькі клейноди», як розповідають Новини України на meta.ua, монети виготовлені зі срібла та мають ромбоподібну форму. Монети надійдуть в обіг з 30 грудня. Номінал кожної з них – 10 гривень, проте їхню вартість поки що не оголошено. Набори випускаються у двох видах пакування:

  • сувенірний футляр з флоковим покриттям – тираж 1900 примірників;
  • дерев’яний футляр – 100 штук.

На аверсі монет зображений герб України та чотири різні композиції до яких увійшли гетьманські клейноди (бунчук, булава, пернач, каламар, прапор, сурми тощо), козак Мамай, гармати та інші артефакти Запорізького війська, тісно пов’язані з різними періодами козацької слави.

На реверсі викарбувані особисті печатки чотирьох найвидатніших гетьманів: Петра Дорошенка, Богдана Хмельницького, Григорія Лободи, Івана Скоропадського. Зображення печатки локально оздоблено позолотою. На кожній з монет викарбувана назва «Козацькі клейноди» та кому саме з гетьманів належала відповідна печатка. Смисловий акцент звертає увагу на героїчну епоху українського козацтва, яка має надавати духовний досвід та надихати на оборону своєї землі.