«Наш двадцять перший»: чим жив Ямпіль у січні 2021 року

У перші дні нового 2022 року Ямпільське інформаційне агентство пропонує своїм читачам згадати, яким для всіх нас видався попередній рік.

Можна по-різному оцінювати події 2021 року. Безперечно, знайдуться ямпільчани, які назвуть його вдалим, складним, або ж провальним. Кожен з них має право на власну думку і по-своєму буде правий. Наша ж редакція лише нагадає ті події, з якими всім нам довелось зіштовхнутись в році, що вже відійшов в історію.

Чим жив Ямпіль у січні 2021 року

На тлі бурхливих подій жовтня – грудня 2020 року, січень 2021 року зовні виглядав дуже спокійним та розміреним. Як завжди, ямпільчани не поспішали повертатись до активного соціально-політичного життя після тривалих новорічно-різдвяних свят.

Але у будівлі №1 по бульвару Ювілейний, незважаючи на січневі морози, було дуже спекотно, адже саме у цей час там ділили посади. Апарат новоствореної громади формувався практично з нуля, а бажаючих працевлаштуватись було більш ніж достатньо.

Поділ посад у Ямпільській селищній раді

Станом на початок року вже були відомі імена заступників селищного голови та секретаря ради, які обійняли соратники нового очільника селища. Керівні посади другого порядку (начальників відділів та секторів) мали заповнити на підставі відкритого конкурсу, але, як стало очевидно практично відразу ж, серед критеріїв були не лише професійні якості, а і такі фактори, як особиста відданість та заслуги у період дуже неоднозначної виборчої кампанії.

Крім того, нове керівництво селища, навіть попри однопартійну більшість у селищній раді, намагалось отримати якнайбільше лояльних та на все згодних депутатів, використовуючи старий та перевірений прийом у вигляді працевлаштування. Це все призвело до того, що з 22 депутатів Ямпільської селищної ради 13 працевлаштовані в апараті та установах, що перебувають у власності селищної ради, ще щонайменше двоє влаштували там своїх дружин.

Скасування посиленого карантину

Лише 25 січня жителям Ямпільської громади дозволили жити за більш м’якими правилами карантинних обмежень. Це означало, що вони отримали право користуватись послугами кафе, кінотеатру, громадського транспорту та без обмежень відвідувати непродуктові магазини. Були дозволені і масові заходи, які раніше були під суворою забороною.

Губернаторська стипендія спортсменці зі Свеської громади

18 січня стало відомо, що згідно Розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації іменну стипендію талановитим спортсменам області буде отримувати Ковальова Дарина –вихованка відділення лижних гонок Ямпільської районної ДЮСШ.

До речі, практично у ці дати Дарина здобула дві золоті медалі Чемпіонату України з лижних гонок серед юніорів, юніорок та молоді (U-23).

Неоднозначний старт ХК «Дружба»

Дружбівські хокеїсти, як завжди, розпочали регулярний Чемпіонат Сумської області з хокею у якості фаворитів турніру. Перший матч виявився дуже вдалим для наших хокеїстів – вони розгромили команду Кролевця, а от зустріч з принциповим суперником – ХК «Шостка» несподівано показала слабкість нашого колективу.

Ліквідація Ямпільської районної державної адміністрації

15 січня тогочасний голова Сумської обласної державної адміністрації В. Хома підписав Розпорядження про утворення комісії з ліквідації Ямпільської районної державної адміністрації. Процес ліквідації тривав до березня і ознаменувався не лише ліквідацією цього органу влади, а і всього Ямпільського району.

90-річчя шатрищенського гончара

Напевно, це була найприємніша новина першого місяця року – 21 січня Григорій Іванович Негода з села Шатрищі відзначив 90-річний ювілей. На даний час він залишається не лише найстаршим гончарем Сумщини, а і чи не єдиним майстром, який зберігає секрети старовинного ремесла на теренах нашої області.

1 thought on “«Наш двадцять перший»: чим жив Ямпіль у січні 2021 року

  1. вот так можно по месяцам 2021) спустя год уже интересно почитать) спасибо!

Comments are closed.