«Наш двадцять перший»: чим жив Ямпіль у березні 2021 року

У перші дні нового 2022 року Ямпільське інформаційне агентство пропонує своїм читачам згадати, яким для всіх нас видався попередній рік.

Можна по-різному оцінювати події 2021 року. Безперечно, знайдуться ямпільчани, які назвуть його вдалим, складним, або ж провальним. Кожен з них має право на власну думку і по-своєму буде правий. Наша ж редакція лише нагадає ті події, з якими всім нам довелось зіштовхнутись в році, що вже відійшов в історію.

Чим жив Ямпіль у березні 2021 року

Перший місяць весни на Ямпільщині ознаменувався зростанням захворюваності на COVID-19 та значною кількістю смертельних випадків. Все це призвело до чергового посилення карантинних обмежень.

Введення «червоної зони»

Станом на 22 березня на території колишнього Ямпільського району було виявлено 199 активних випадків захворюваності на COVID-19. Спалах захворюваності стався передусім в Свеській громаді, але COVID-19 боляче вдарив і по Ямполю. Як наслідок, наприкінці місяця наш регіон перейшов до «червоної зони» карантинних обмежень.

Реорганізація поліції

Ямпільське відділення поліції було ліквідоване, а замість нього почало працювати поліцейської діяльності №1 (с. Ямпіль) Шосткинського районного управління поліції ГУНП в Сумській області. З 58 співробітників у штаті відділення залишилось 28 чоловік, решту закріпили за Шосткинським районним управлінням поліції.

Остаточна ліквідація адміністрації

25 березня голова Ямпільської районної державної адміністрації Сергій Дворник звільнив останніх працівників РДА та направив передавальний акт на затвердження голові Сумської облдержадміністрації. А 31 березня на сайті Президента України з’явилось і розпорядження «Про звільнення С.Дворника з посади голови Ямпільської районної державної адміністрації Сумської області».

Дорога вулицею Єгорівська

Мешканці вулиці публічно звернулись до селищного голови Ольги Губар з вимогою навести лад на їх вулиці, яка у цей період стала непрохідною. Ямпільчани скаржились не лише на суцільну багнюку на своїй вулиці, а і на те, що вона стала недоступною для екстрених служб. Зокрема, швидкої допомоги.

Надія на ремонт будинку Неплюєва у Воздвиженському

Директор музею Трудове братство М.М. Неплюєва Валерій Авдасьов повідомив, що коштом мецената проводяться роботи з  виготовлення проекту з консервації і подальшої реставрації будинку М.М. Неплюєва в селі Воздвиженському. Але далі виготовлення документації справа поки що не пішла через відсутність коштів на ремонт у власника будівлі – Ямпільської селищної ради.

Скасування свята «Проводи зими»

Незважаючи на те, що традиційне свято планували відзначати 13 березня (на 2 тижні раніше за введення «червоної зони»), його вирішили скасувати. Офіційна причина – «у зв’язку з підвищенням рівня захворюваності на COVID-19 на території Сумської області».

Смерть багаторічного керівника лісгоспу

4 березня перестало битись серце заслуженого лісівника України Махибороди Валентина Костянтиновича. Він працював директором ДП «Свеський лісгосп» з 1989 по 2000 рік та з 2001 – 2011 рік. Крім того, рік Валентин Костянтинович очолював обласне підприємство.

Введення пільг на харчування дітей

Прокуратура зобов’язала Ямпільську селищну раду ввести пільги на харчування дітей в шкільних столових. Керівник Шосткинської місцевої прокуратури звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з заявою, в якій він просив зобов`язати Ямпільську селищну раду розглянути питання щодо: 1) зменшення розміру плати за харчування на 50 відсотків для батьків, у сім`ях яких є троє і більше дітей, які навчаються у дошкільних підрозділах закладів загальної середньої освіти та 2) звільнення від плати за харчування у дошкільних підрозділах закладів загальної середньої освіти дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям».

1 thought on “«Наш двадцять перший»: чим жив Ямпіль у березні 2021 року

Comments are closed.