«Наш двадцять перший»: чим жив Ямпіль у квітні 2021 року

У перші дні нового 2022 року Ямпільське інформаційне агентство пропонує своїм читачам згадати, яким для всіх нас видався попередній рік.

Можна по-різному оцінювати події 2021 року. Безперечно, знайдуться ямпільчани, які назвуть його вдалим, складним, або ж провальним. Кожен з них має право на власну думку і по-своєму буде правий. Наша ж редакція лише нагадає ті події, з якими всім нам довелось зіштовхнутись в році, що вже відійшов в історію.

Чим жив Ямпіль у квітні 2021 року

Квітень для Ямполя розпочався непоправними втратами. Відійшли у вічність двоє видатних ямпільчан…

Смерть засновника «юннатів»

Першого квітня на 83 році життя перестало битись серце Григорія Івановича Шпака. Григорій Іванович був засновником та багаторічним директором Ямпільської районної станції юних натуралістів. Саме завдяки його зусиллям наш Ямпіль отримав розкішний ботанічний сад, який став символом населеного пункту.

Смерть Василя Петровича Довбуша

Сьомого квітня хвороба забрала життя ще одного заслуженого ямпільчанина – багаторічного завідуючого хірургічним відділенням Ямпільської центральної районної лікарні, депутата Сумської обласної ради попередніх скликань Василя Петровича Довбуша. Василь Петрович понад 40 років життя присвятив медицині,рятуючи життя та здоров’я мешканців району.

Викриття масштабних крадіжок лісу в Ямпільському агролісгоспі

Обласна прокуратура, поліція та Служба безпеки України майже синхронно повідомили про викриття масштабної схеми розкрадання лісу на Ямпільщині, яке здійснювалось посадовцями Ямпільського агролісгоспу. Зокрема, 13 квітня було повідомлено про підозру головному лісничому підприємства, через службову недбалість якого інтересам держави завдано шкоду в розмірі 3,2 млн грн. Пізніше народний депутат Андрій Деркач назвав це кримінальне провадження політичним переслідуванням його та колег по партії «Наш край».

Петиція щодо заборони спалювання сухої рослинності

Небайдужі ямпільчани спробували змусути Ямпільську селищну раду здійснювати реальний контроль за незаконним спаленням сухої рослинності на території селища. Петиція, що була подана на офіційному сайті селищної ради, набрала необхідну кількість голосів і була розглянута Виконкомом. Але осінь показала, що жодного реального контролю в селищі так і не запровадили.  

Успіх молодого науковця

У квітні стало відомо, що Міністерство освіти та науки України присвоїло вчене звання доцента проректору з науково-педагогічної роботи в ГНПУ ім. О. Довженка Ірині Бояриновій.

Конфлікт на Єгорівській  

Квітень ознаменувався, напевно, найгучнішим скандалом між новою селищною владою та мешканцями селища. Не поспілкувавшись з людьми та не надавши їм жодних пояснень, очільники населеного пункту спрямували на вулицю грейдер, який мав провести роботи з вирівнювання ґрунтової дороги. Але люди, які самостійно вимощували дорогу біля свої будинків, зустріли його вороже.  Ямпільський селищний голова Ольга Губар у всьому звинуватила «жіночок, які кинулись прямо під трактор» і зазначила, що водій грейдера на цю вулицю більше не поїде.

Скорочення в Терцентрі

Квітень ознаменувався ліквідацією відділення надання адресної натуральної та грошової допомоги та скорочено посади перукаря і взуттьовика в Ямпільському територіальному центрі надання соціальних послуг. Депутати внести зміни до структури  комунальної установи, вивевши 17,5 посад соціальних робітників, 1 посаду завідувача відділення надання адресної натуральної та грошової допомоги, 0,5 посади інспектора з кадрів, 0,5 посади водія, 0,75 посади перукаря,  0,75 посади взуттьовика з ремонту взуття, 0,5 посади інженера з охорони праці, 0,75 посади прибиральниці,  0,25 посади машиніста з прання білизни.

Ямковий ремонт біля автостанції та біля станції юннатів

29 квітня в Ямполі розпочався один з найдивніших ремонтів комунальних доріг в селищі. Місцева влада витратила 150 тисяч гривень на ліквідацію ямок на дорогах по вулиці Спасо-Преображенська (поворот до автостанції «Ямпіль») та Ботанічна (ділянка вздовж Білкиного саду), а вже за кілька місяців там поклали нове асфальтне покриття, щоправда, вже за кошти обласного бюджету.    

1 thought on “«Наш двадцять перший»: чим жив Ямпіль у квітні 2021 року

Comments are closed.