Підлогові покриття: найголовніше про ламінат

Сучасне різноманіття підлогових покриттів дозволяє підібрати оздоблення відповідно до будь-якого бюджету. Часто покупці обирають покриття, що знаходиться у середньому ціновому діапазоні та має досить хороші експлуатаційні характеристики. Йдеться, звісно, про ламінат, що вже багато років продовжує залишатись одним з лідерів на ринку. Він приваблює не лише ціною, але й широким асортиментом кольорів та фактур. Якщо ви плануєте ремонт, то наполегливо радимо звернути увагу на сучасні ламіновані панелі й ознайомитися з пропозиціями виробників.

Підлогові покриття: найголовніше про ламінат

Перед придбанням підлогового покриття, зокрема ламінату, фахівці радять звернути увагу на фактори, які матимуть безпосередній вплив на ваш остаточний вибір, а саме:

  • тип кімнати й навантаження на підлогу;
  • сумісність з системами підігріву підлоги;
  • стиль приміщення.

Зауважимо, що кожен тип оздоблювального покриття призначений для певного рівня навантаження, за умов дотримання якого він зберігатиме свої експлуатаційні та якісні характеристики максимально довго. Саме з огляду на тип кімнати та навантаження на підлогу ви зможете правильно підібрати підлогове покриття, а консультанти магазинів дати вам слушні поради. Отже, якщо ви підбираєте ламінат для приміщень з незначним навантаженням на підлогу, де ходять у хатньому взутті або босоніж, надійним та оптимальним за міцністю варіантом буде ламінат класу 31/АС3.

Кімнати з середньою інтенсивністю руху — ті, де часто перебуває велика кількість людей, часто до них відносять: передпокої, вітальні, кухні, а також невеликі офіси. У таких приміщеннях рекомендують оздоблювати підлогу більш стійкими до зносу ламінованими панелями класу 32/АС4.
Якщо треба вибрати ламінат для приміщень, де щодня перебуває велика кількість людей (великі офіси, громадські заклади та установи) тоді зверніть увагу на ще міцніші варіанти покриття, як-от ламінат класу 33/АС5.

Крім цього, під час вибору врахуйте кількість меблів у кімнаті, адже і вони створюють навантаження на підлогу. На міцність покриття також впливає товщина панелей: не рекомендують купувати покриття тонше, ніж  6-7 мм.

Оскільки основу ламінованих панелей виготовляють з ДВП та ДСП, вона схильна вбирати вологу. З огляду на це у кухні чи передпокої вкладають вологостійкий ламінат. Під час його виготовлення використовують водовідштовхувальні добавки, просочення, ізолювання стиків, бічних елементів та замків. Ще одним варіантом ламінату для приміщень з коливанням рівня вологи є ламінат на основі карбонату кальцію та полівінілхлориду (SPC-ламінат).  Завдяки такій основі покриття є стійким до вологи та не псується навіть від довготривалого контакту з водою.

Ламінат, як і будь-яке підлогове покриття, є не лише одним з етапів внутрішніх оздоблювальних робіт, але і важливим декоративним елементом. Створювати інтер’єр з ламінатом досить просто, адже можна знайти варіанти для будь-якого зі стилів помешкання. Безпрограшним варіантом є світлі відтінки ламінату, що імітують ясен, білий дуб, бамбук, клен, березу та ін. До того ж вони допомагають зробити кімнату візуально більшою.

Темні види покриття пасують не до всіх видів приміщень, але за умов монтажу у просторій кімнаті здатні надати їм вишуканого вигляду. До таких відтінків відносять ламінат з імітацією тику, горіха, вишні, темного дуба, венге, палісандра та ін. 

Щоб підібрати вдале за стилем покриття, скористайтесь послугами дизайнера або проконсультуйтесь з працівниками магазину.