Рулетка – класика азартних ігор, що ніколи не виходить з моди

Гра в рулетку є найвідомішою азартною розвагою у всьому світі. Вона набула такого попиту серед гравців, завдяки максимально простим правилам. Головним завданням користувача є вгадати на який колір чи сектор випаде кулька. Результати розіграшу тут залежать не лише від Фортуни, але й від правильно обраної ігрової стратегії.

Історія виникнення гри та її види

Рулетка – це азартна гра, яка пройшла крізь століття та не втратила своєї популярності. Перші інтернет-версії з’явились кілька років тому. Сьогодні онлайн казино України пропонують своїм відвідувачам два види цієї азартної гри: американську та європейську. 

Достовірних фактів про те, хто і коли саме винайшов рулетку невідомо. Проте, перші документальні згадки про неї відносять до XVIII століття. В цей час ігровий стіл з червоними та чорними секторами з’явився у одному ігровому домі Парижа, а називали його тоді “чортовим колесом”. Азартна гра отримала таку назву через те, що загальна кількість чисел, які розташовані на ігровому столі, становить 666. А, як відомо, саме це число асоціюють з дияволом. 

В деяких історичних документах зазначається, що винахідником є французький математик та науковець Блез Паскаль. Філософ працював на своїм відомими винаходом – вічним двигуном і в своїх експериментах використовував стіл, що нагадував сучасну азартну гру. Проте, комерційну складову такого пристрою помітив не сам Паскаль, а невідомий паризький підприємець. Відтоді “чортове колесо” стало різновидом азартних розваг та почало з’являтися у ігрових домах Парижу.

Раніше стіл мав 31 номер. Проте, згодом правила гри дещо змінились і ігрових столів стало два види:

  • європейська рулетка містить 37 лунок: від нуля (сектор “зеро”, який пофарбований у зелений колір) до 36 (по 18 чорних та 18 червоних секторів);
  • стіл американської рулетки складається з 38 лунок: “зеро” (0), “дабл зеро” (00), 18 чорних та 18 червоних секторів.

Крім червоно-чорних секторів, ігровий стіл містить “зовнішню” та ”внутрішню” секції. “Внутрішня секція” дозволяє ставити на окремі номери чи їх групи (до 6 штук), які розташовані поруч. У “зовнішній секції” розрізняють такі види бету (кожна містить по 18 номерів):

  • червоне/чорне;
  • парне/непарне;
  • велике/маленьке.

Крім цього, гравці мають можливість ставити на 6 груп по 12 номерів та на групи від 7 до 17, що розташовані на різних секціях. 

Правила гри та ігрові стратегії

Для гри обов’язково потрібні мінімум двоє людей: гравець та дилер, який виступає управляючим. Гравець ставить на певний сектор ігрового стола за допомогою фішок. Після цього круп’є починає розкручувати барабан та кладе на нього кульку. Кулька переміщується по секторах доти, доки він не зупиниться. Якщо кулька зупиниться на секторі, на який зробив ставку гравець, він отримує назад свою фішку, а також забирає виграш. який залежить від розміру бета та коефіцієнта. 

Збільшити шанси на виграш користувач може за допомогою ігрових стратегій. Найвідомішими з них є наступні:

  1. Метод Мартінгейла передбачає подвоєння ставок після кожного програшу. Мінусом такого методу є те, що гравцю необхідно мати достатньо великий розмір депозиту, щоб все відіграти.
  2. Метод Лабушера. Геблер розробляє план прогресивних ставок на конкретні числа і дотримується цієї стратегії в процесі гри.
  3. Д’Аламбер. СТратегія дуже схожа до Мартінгейла, але в цьому випадку ставка не подвоюються, а збільшується в кілька разів.

Крім цього, гравці часто використовують грошову стратегію. Її суть полягає в тому, що гравець робить ставки на 5 різних секторів і грає доти, поки хоча б одна фішка не зіграє. При цьому, розмір бету дорівнює одній фішці.