Як правильно дарувати подарунки – сучасний етикет

Зараз є безліч можливостей для вибору презентів на будь-який смак та випадок, але кожен з вас стовідсотково може згадати ситуацію, у якій вам було важко придумати, що подарувати людині. Особливо це стосується колег та малознайомих людей, до яких вас запросили на свято. Купити оригінальний подарунок інколи буває легше, ніж вручити його – не всі ми вміємо складно говорити, і можемо почуватися ніяково в такий урочистий момент. Якщо знати сучасний етикет вручення подарунків, можна полегшити собі цю задачу і уникнути можливих незручних ситуацій.

Ніякої “сильної” та “прекрасної статі”!

Джерело: unsplash.com

По-перше, варто запам’ятати, що наше суспільство розвивається і прив’язувати привітання зі святом до гендеру зараз вважається дурним тоном. Звичайно, є гендерно обумовлені свята, наприклад, 8 Березня, але цей день не має жодного відношення до “прикрас колективу”, “свята весни та кохання” та інших застарілих соціальних стереотипів. Ми усі прекрасні і сильні незалежно від статі. Будь-яка жінка, як і чоловік, оцінить, якщо ви у цей день привітаєте її не заїждженими фразами з радянського минулого, а розкажете їй, за що цінуєте її як особистість і побажаєте їй від щирого серця того, що цікаво саме їй.

Не говоріть забагато

При врученні презенту доречною буде коротка розповідь про те, чому ви обрали для людини саме цей подарунок. Але варто утриматись від згадок про те, як важко були придумати, що подарувати, знайти це або як дорого коштував подарунок. Це може поставити людину у незручне становище і змусити почуватися винною за те, що вона стала причиною неабиякого клопоту з вашого боку.

Гроші чи подарунок?

Джерело: unsplash.com

Дуже розповсюдженою є дилема щодо форми, у якій ви збираєтеся подарувати щось людині. Не зайвим буде обережно дізнатися, можливо, через знайомих, що більше імпонує людині – коли їй дарують гроші, які вона може витратити за власним бажанням, чи особливу річ, що демонструє турботу. Якщо ви вирішили подарувати гроші, вони краще виглядатимуть у крупних купюрах, які мають бути в ідеалі новими, але хоча б не брудними і не зім’ятими. Не забудьте про гарний конвертик, на якому можна написати привітання від руки. До того ж тут важливий і зміст урочистої події – гроші підійдуть у якості подарунку на особисті свята та якщо ви усім колективом вітаєте колегу.

Запаковувати або ні?

Процес розгортання подарунку завжди додає трохи магії та тепла і приносить задоволення тому, хто його отримує. Але варто пам’ятати, що на нашій планеті і так багато сміття, і якщо вже обираєте пакування, хай воно буде екологічним – натуральні матеріали, які не нашкодять природі. Квіти у целофані – це вчорашній день, вони чудово виглядають і без нього, а якщо хочеться додати урочистості, попросіть продавця огорнути їх папером з гарним принтом.

Джерело: unsplash.com

Ціна має значення

Ваша щедрість та фінансові можливості можуть бути безмежними, але запам’ятайте правило – дорогі подарунки ми даруємо лише найближчим людям. Людям, які не входять у їх коло, краще подарувати щось у середньому ціновому діапазоні. Адже дорогий подарунок, на який людина не зможе відповісти еквівалентним йому, коли прийде час вітати вас, може поставити її в незручне становище.

Ці нехитрі правила допоможуть вам обрати як подарунок, так і привітання, і тоді свято точно принесе радість усім, хто братиме у ньому участь.