У сороковий день після Воскресіння Ісуса Христа Його учні  повернулись з Галилеї в Єрусалим, де і зібралися в одному будинку. Ісус Христос явився їм і розмовляв з ними, кажучи: «так написано і так належало постраждати Христу і воскреснути з мертвих на третій день; і проповідану бути в ім’я Його покаянню і прощення гріхів всім народам починаючи з Єрусалиму. Ви свідки того. Ідіть по всьому світу та проповідуйте Євангеліє (вчення Христове) всій тварі (творінню)…»

Потім Спаситель сказав учням, що незабаром пошле на них Святого Духа; а до того часу наказав їм не розходитися з Єрусалима. Він сказав: “Я пошлю обітницю Отця Мого на вас; ви ж сидіть в місті Єрусалимі, поки одягнетесь силою звише; бо Іоанн  хрестив водою, а ви через кілька днів будете хрещені  Духом Святим”.Розмовляючи з учнями, Спаситель вивів їх з міста  на гору Єлионську.  Сказавши це, Ісус Христос, піднявши руки Свої, благословив учнів; і став віддалятися від них і возноситися на небо, і скоро хмара взяла Його від очей їх. Так Господь і Спаситель наш Ісус Христос вознісся людством Своїм на небеса і сів  праворуч Бога Отця, тобто  Його людська душа і тіло прийняли таку ж славу нероздільно з Божеством Його, а Божеством Своїм Він завжди був і буде на небі і скрізь. Учні поклонилися Вознісшемуся Господу і довго продовжували стояти і дивитися на небо услід Йому. Після цього вони  повернулися до Єрусалиму з великою радістю і залишалися там всі разом, чекаючи зішестя Святого Духа. Апостоли однодушно перебували у молитві, будучи завжди в Божому храмі, прославляючи і дякуючі Богові, з ними були жони мироносиці і Марія Пресвята Матір Господа Ісуса Христа. 

Вознесшись на небо, Ісус Христос, за власною Його обіцянкою, невидимо завжди знаходиться на землі серед віруючих у Нього і знову прийде на землю видимим чином, щоб судити живих і мертвих, які тоді воскреснуть. Дай Господи, щоб  Свято Вознесіння  піднесло  наші душі до Господа, до істинної християнської мужності, до перемоги добра над злом,  дало б нам сили перемагати відчай і байдужість, й пам ять, що Господь постійно перебуває поруч з нами. Амінь.

З любов ю у Христі отець Микола.

error: Content is protected !!