Сучасні смартфони

Сучасні смартфони обладнані літій-іонними (Li-ion) або літій-полімерними (Li-Pol) акумуляторами, яким притаманне хімічне старіння. В середньому такі батареї служать 2-3 роки, після чого починають усе гірше тримати заряд, допоки в один момент повністю не виходять з ладу. У такому разі потрібна їх заміна. Зупинити процес зменшення ємності акумулятора неможливо, а ось сповільнити – дуже навіть. І допоможуть у цьому наступні рекомендації.

https://i.iscr.ru/2022/03/29/4-min.jpg

1. Не заряджайте телефон до 100 %

Батарея розрахована на певну кількість повних циклів зарядки (зазвичай на 500). Якщо не чекати, поки гаджет розрядиться до 0 %, і знімати його з зарядки раніше, аніж стане 100 %, акумулятор прослужить довше. Ідеально підтримувати рівень заряду у межах 40 – 80 %.

Ось чому не варто заряджати смартфон вночі. Краще «кинути» його на зарядку вранці під час зборів на роботу чи навчання. Крім того, повністю наповнений акумулятор, якого не відключили від мережі живлення, постійно поновлює втрачені частинки заряду і таким чином увесь час працює, не відпочиваючи. А вночі хочуть спати навіть смартфони…

2. Не тримайте смартфон в умовах критичних температур

Найбільш комфортно пристрій відчуває себе при температурі +15 градусів. Під час спеки чи на морозі він втрачатиме ємність елемента живлення. Так, наприклад, при температурі 0 градусів робота батареї знижується на 6 %, при 25 градусах – на 20 %, а при 40-градусній спеці – і на всі 40 %. Шкідливими для телефонів є і перепади температур. Якщо з морозу гаджет різко занести у тепле приміщення, на техніці утвориться конденсат. А вода викликає корозію металевих деталей і може призвести до короткого замикання під дією електричного струму.

Тримати телефон під подушкою або поблизу нагрівальних приладів не рекомендується. На вулиці його можна покласти у кишеню або сумку: у таких місцях зазвичай зберігається оптимальна температура.

3. Використовуйте тільки оригінальні зарядні пристрої

Зарядні пристрої від гаджетів інших моделей, а також низькоякісні китайські підробки не забезпечують необхідну силу струму і не захищають від перепадів напруги. Усе це врешті-решт може привести до пошкодження акумулятора.

Іще кілька порад на додачу

Щоб економніше витрачати заряд, а відповідно, рідше ставити смартфон на зарядку, дотримуйтесь наступних правил:

  • закрийте й відключіть в налаштуваннях програми, які працюють в автономному режимі. Вони перевантажують оперативну пам’ять телефона, у результаті чого той використовує усі ресурси та швидше розряджається. Залишайте відкритими тільки ті застосунки, якими користуєтеся прямо зараз (і неважливо, це буде покер-рум RedStar Poker чи Google Translate);
  • перестаньте увесь час перевіряти екран гаджета на наявність push-сповіщень, тобто вікон, де міститься інформація про повідомлення у соціальній мережі, актуальні новини, роботу встановлених додатків і т. д. Постійне розблокування смартфона не тільки «з’їдає» зарядку, але й заважає зосередитися;
  • вимкніть GPS, Bluetooth і Wi-Fi, що працюють без перерви. Так, наприклад, GPS щосекунди приймає та обробляє сигнали супутників з метою визначати положення об’єкта. Bluetooth встановлює радіозв’язок між телефонами. А Wi-Fi шукає доступні мережі. Такі функції позначаються у верхній частині екрана поблизу зарядки.

При цьому слід мати на увазі, що вищеназвані маніпуляції ніяк не вплинуть на строк служби батареї смартфона. Вони тільки допоможуть зберегти заряд. А ось зекономлений заряд – це можливість рідше заряджати телефон, менше розтрачати цикли повної зарядки й, відповідно, продовжити строк служби акумулятора гаджета.