У це велике свято ми згадуємо  зішестя Духа Святого. Через страждання і смерть Свою і через Воскресіння Господь сподобив нас цього дару. Дух спочив на апостолів, і група бідних, нікому не відомих людей стала не просто колективом однодумців – вона стала Церквою Божої. А Церква відрізняється від будь-якої іншої людської спільності тим, що в ній живе і діє Святий Дух.

Саме тому ми разом віримо, що врата пекла не здолають її (Мф. 16, 18), – тому що немає такої сили навіть у пекла, щоб здолати Бога, здолати Дух Святий. На цій глибокій вірі ґрунтується все наше християнське сприйняття світу і людської історії. Дві тисячі років, що відділяють нас від Спасителя, є яскравим доказом того, що врата пекла не здолають Церкву Божу. Змінювалися політичні системи, держави, створювалася і руйнувалися імперії, змінювалися політичні режими та ідеології, хтось повертався обличчям до Церкви, а хто-то обрушувався з гоніннями, хтось прагнув облаштувати життя народу згідно з Божим законом, а хтось, прикриваючись небезпечними лицемірними словами, прагнув спрямувати життя людей за законом плоті, за законом пекла… Все це Церква пройшла і буде проходити до кінця віків.

Для того щоб Дух Святий не залишив кожного з нас, бо Церква Він не покине, а від людини відступитися може, – ми повинні зберігати віру в серці, ми повинні утримуватися від того, щоб творити зло і говорити неправду, ми повинні утримуватися від гріха. Тоді сила Божа, торкаючись  нашого немічного єства, буде зміцнювати його Своєю великою  непереможною силою.

Дорогі брати та сестри! Сьогоднішнє свято є днем народження нашої Православної Церкви як суспільства віруючих, є днем нашого духовного народження, тобто Хрещення, бо всі ми є православні християни. Бажаю всім Вам зростати в молитві, у вірі, благочесті, регулярно бувати у Божому храмі, і через це здобути силу Духа Святого, здатну змінити життя людини. Силою Святого Духа нехай Господь управить наші земні шляхи, щоб вони привели нас до входження в Царство Боже, Царство Його немеркнучої слави. З святом Вас, Дорогі Ямпільчани!

З любов ю у Христі о. Микола

error: Content is protected !!