В Регіональному офісі водних ресурсів розповіли, чому не відкрили шлюзи на Івотці

На Івотці є 7 шлюзів для підтримання гідрологічного режиму річки. Рішення про поводження з ними приймають зазвичай у лютому-березні, враховуючи прогнози на водопілля, — розповіли «Суспільному» в регіональному офісі водних ресурсів.

“В цьому році ми почали працювати з органами місцевого самоврядування, і з комісіями. Але не змогли закінчити в мирних умовах розпочату роботу, тому всі шлюзи в нас залишилися в закритому стані”, — розповіла заступниця начальника регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області Олена Вакарчук. За словами жінки, в районі 6 шлюзу відбулося підтоплення надмірно зволоженої території.

Розлив річки у заплаві Десни — це природнє щорічне явище, — каже Олена Вакарчук. До війни прогнозувався невеликий паводок, у квітні рівень води значно піднявся через дощі. Але через воєнні дії втрутитися і захистити місцеві населені пункти від високої води спеціалісти вже не мали можливості.

Нагадаємо, цього року річка Івотка вийшла з берегів. Особливо від паводка постраждала прибережна смуга в урочищі Затон на околиці Ямполя, де вода з Івотки пішла старим руслом річки. Як наслідок, розмитий штучний насип, що стримував воду, та прилегла до нього ґрунтова дорога.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.