<strong>Прорив дамби в селі Грем’ячка відбувся через самовільне збільшення площі ставка, – Регіональний офіс водних ресурсів у Сумській області</strong>

Згідно з документами, став є безгоспним, але в установі впевнені, що його використовували невідомі особи, які і збільшили площу водного об’єкту

-1 травня відбувся підмив та провал відкосу автомобільної дороги, яка веде з Воздвиженського до Ямполя, і  яка, водночас, є частиною дамби в с. Грем’ячка, – розповідає заступник начальника Регіонального офісу водних ресурсів Олена Вакарчук. -Згідно експлуатаційної відомості ставок не був переданий в оренду і вважається безгоспним, але хтось там, напевно, проводив господарську діяльність. Ситуація з підмивом дорожнього полотна відбулась через поступове збільшення об’єму води в ставку.

За словами Олени Вакарчук, коли будувалась дорога біля цього водоймища, то воно було розраховане на площу 5,9 гектарів та об’єм води в 44 тисячі метрів кубічних. Невідомі шляхом «зашандорювання» шлюзу збільшили площу водного об’єкту. Це відбувалось протягом тривалого часу і, в кінці кінців, призвело до такого негативного явища.  

-Я б порадила органам місцевого самоврядування: звичайно, пріоритетність дороги не викликає сумнівів і дорогу потрібно відновлювати, а питання необхідності відновлення ставка необхідно обговорювати, – зазначила заступниця начальника установи.

За словами місцевих жителів, дамба вже багато років перебуває в аварійному стані. Люди самі збирались, щоб загатити її мішками з піском.

– Того дня я вийшов о 5 ранку поратися по господарству, – розповідає житель Грем’ячки Микола, який проживає за декілька десятків метрів від ставка. – Чую, щось шумить, подивився ніби зірки, тиша, нічого… На город виходжу, а там все залито водою. Думаю, ставу прийшов кінець, бо ми гатили його вже рази три, мішками засипали.

А ось спроба окремих ЗМІ перекласти провину за прорив дамби на дорожні служби, які минулої осені проводили там ремонт дороги, у пана Миколи викликала посмішку. «Йдіть подивіться самі, в якому стані знаходилась там дамба», – зазначив він.

Хоча, дійсно, жителі Грем’ячки та сусіднього Воздвиженського стурбовані розмивом дороги, бо чекали її ремонту десятки років.

– Тільки-но відремонтували, хороша дорога була, а зараз ми знову повертаємось до поганої, – розповідає житель Грем’ячки Артем. – Автомобілі ж їздять, далі дорога може руйнуватись. По селу також розмило старий  міст, а в’їзд в село у нас один. Тобто, якщо нічого не робити, то змиє і все – заїжджати ніде буде.

error: Content is protected !!