🔴 📸 Ямпільчанам не дозволяють заготовляти на дрова повалені в лісі дерева

Повалені дерева та гілля, якими зараз буквально завалені ямпільські ліси, могли б допомогти багатьом людям перезимувати, – вважає ямпільчанин Богдан. Чоловік стверджує, що ці відходи лісозаготівлі не лише марно псуються, а і шкодять лісу.  

-Раніше все було складено: сміття окремо, дрова окрема, все вивозилось. Поруч, наприклад, три роки тому люди збирали малину, а зараз там все завалено сміттям після рубки дерев, все поросло бур’яном. Видно не вистачає лісникам робочих рук, значить населення має допомагати. Залучати населення треба до прибирання лісу, а заодно для населення збирати дрова, кому вони потрібні: лікарням, школам.

т2

Питання піднімається не вперше – говорять в Сумському обласному управлінні лісового та мисливського господарства. Але сьогоднішнє законодавство прямо забороняє людям самостійно заготовляти деревину.

-Головний документ у лісовому господарстві України – це лісовий кодекс України. Ним передбачено, що виключне право на заготівлю деревини має постійний лісокористувач. Тобто лісгосп, агролісгосп, або інший лісокористувач, – розповідає начальник відділу лісового господарства Сумського ОУЛМГ Анатолій Омельченко. – До 2006 року була така практика, що допускали людей у порядку «відпуску деревини на користь». Населення сплачувало податок на заготовлену деревину з символічною платою в 2 гривні за куб по тих цінах і заготовлювало під контролем лісівників. Це було в лісовому кодексі до 2006 року, зараз ситуація змінилась, внесли зміни до статті 19, де виключне право залишили тільки за постійними лісокористувачами. Крім того, лісозаготівля є небезпечним видом робіт, на неї потрібно брати дозвіл.

На сьогоднішній день, якщо люди будуть самостійно збирати опалі дерева після вітровалів, то їх дії можуть мати ознаки кримінального правопорушення, що передбачене статтею  185 ККУ . Це буде крадіжка, бо це все ресурси державного значення.

т3

За словами пана Анатолія, вирішити питання можна лише на законодавчому рівні. Адже обласне управління лісового та мисливського господарства не має таких повноважень.

Я працюю в лісовій галузі давно, до мене свого часу звертались органи місцевого самоврядування – сільські голови, щоб дозволити те, що було до 2006 року. Лісозаготівлю, як ви кажете, для шкіл, для соціальних об’єктів, але Управління не має права законодавчої ініціативи, потрібно піднімати питання через облдержадміністрацію, народних депутатів.

Самі ж люди розуміють заборони, але переконані, що цього складного року держава могла б зробити виняток. Доходи населення в селах значно скоротились через війну, а тому придбати дрова зможуть дозволити собі далеко не всі.

-З дровами, якщо зараз не зайнятись вивозом того, що валяється, то взимку з санчатами та ломами будемо ходити збирати те, що лежить під снігом, – говорить ямпільчанин Богдан.

8 thoughts on “🔴 📸 Ямпільчанам не дозволяють заготовляти на дрова повалені в лісі дерева

  1. В законодавстві вказано,що сухостий та валежник є власністю держави?

  2. На основании нескольких судебных решений и анализа законодательства, можно сформулировать позицию в пользу “простых людей”, которые собирают валежник, следующим образом. Согласно ст. ст. 13 КУ, 324 Гражданского кодекса Украины, земля, ее недра, атмосферный воздух, водные и другие природные ресурсы, в пределах территории Украины и тд. являются объектами права собственности Украинского народа.

    Кроме этого, никаким законом (именно законном, поскольку подзаконной акт (например, постановление КМУ или Государственной экологической инспекции, Министерства среды и тд не может ограничивать права человека) не запрещено сбор валежника, не предусмотрено за это ответственность и прямо не указано, что сбор валежника это специальный вид пользования лесными ресурсами. При этом, Протокол обращает внимание, что ст.66 ЛК, а именно часть 1, к общему лесопользованию относит сбор ягод, грибов…., а в конце этого предложения имеет слова “тому подобное”. То есть, собирать в порядке общего пользования можно и что-то еще, а не только то, что прямо прописано, в том числе, и упавшие сухие деревья (валежник).

    Следует отметить, что самому “валить” деревья, даже если они сухие, старые или поврежденные, нельзя, поскольку такие действия подпадают под заготовку древесины, что согласно статьи 70 ЛК, есть специальным видом пользования лесных ресурсом (ключевым моментом заготовки древесины, согласно указанной статьи ЛК, есть то, что она обязательно является следствием рубки/спила деревьев, в том числе, и в сухом состоянии, но которое еще “росло” или “стояло”).

    Резюмируя содержание этого раздела консультации, Протокол советует знать и отстаивать свои права, снимать на видеокамеру действия лица, которое пытается запретить Вам собирать валежник, по возможности, звать независимых свидетелей, требовать обоснования запрета сбора сухой древесины из ссылками на законодательство; если есть подозрение что составленное постановление о привлечении к административной ответственности есть незаконным, то обжаловать его в суд и так далее.

  3. Значит Анатолий Омельченко может смело идти за русским кораблём!!!

  4. Напрямок для захоплюючої подорожі Анатолія Омельченка визначили,а що робити зі станом лісу,який благає про допомогу після буревіїв та варварської діяльності працівників лісу?

Comments are closed.