<strong>Голова Сумської ОВА розповів, хто відповідає за відсутність оповіщення в прикордонних населених пунктах</strong>

Крім того, Дмитро Живицький відповів на питання про виплату компенсації за зруйноване житло та збір персональних даних в обмін на гуманітарну допомогу.

Голова Сумської військової адміністрації Дмитро Живицький провів пресконференцію, де говорили про пів року війни на Сумщині. Зокрема, очільник області відповів на питання людей, які мали змогу поставити їх через соціальні мережі, – інформує Суспільне.Суми

-Чому в прикордонних селах немає оповіщення про тривоги?

 Є закон України «Про цивільний захист», яким чітко регламентовано хто, за що відповідає. За оповіщення населення відповідає орган місцевого самоврядування. Але через те, що вони не облаштували, немає відповідальності ні адміністративної, ні кримінальної, тому, на жаль, органи місцевого самоврядування не працюють над цим. В першу чергу необхідно прийти і запитати у голови громади.

— Коли будуть виплати людям, які втратили житло внаслідок бойових дій

— Виплати людям, які втратили повністю своє житло, скоріше за все, будуть після закінчення війни. Ми розуміємо, що у держави сьогодні коштів на всі потреби немає. Нам необхідно,в першу чергу, здійснювати забезпечення армії, закуповувати зброю, платити зарплату військовим, забезпечувати систему надання медичних послуг.

— Питання про збір персональних даних у населення прикордонної зони в обмін на гуманітарку від держави залишається відкритим, чекаємо відповіді. Голова ОТГ надала офіційну, але неправдиву інформацію, буцімто вона нічого про це не знає, інформацію ніхто не збирав і ні хто не надавав, що не відповідає дійсності?

— Якщо це видача гуманітарної допомоги і реєструються люди з паспортними даними, то це робиться виключно для того, щоб уникнути якихось зловживань з гуманітарною допомогою і була верифікація: отримала ця людина чи ні.

error: Content is protected !!