5 серпня до роботи в Ямпільській центральній районній лікарні приступили два лікарі-інтерни, що після навчання на стоматологічному факультеті були направлені на працевлаштування до нашого району. Загалом в цьому році медичних закладах району планується працевлаштувати щонайменше п’ять молодих фахівців. 
Забезпеченість лікарями чи не головна проблема для ямпільської медицини. – За цим показником наш район сильно відстає – розповідає головний лікар центральної районної лікарні Вадим Бойчунь. Так, якщо на Ямпільщині на 10 тисяч населення 15 лікарів, то середньо обласний показник становить 35 лікарів. При цьому, з 38 лікарів, що працюють в нашому районі третину становлять пенсіонери, є люди з непрофільною педагогічною освітою.
На щастя в цьому році ситуація дещо змінюється, адже був працевлаштований лікарь-педіатр, зараз планується працевлаштування ще одного педіатра в Свеську лікарню. Після навчання в університеті за кошти районного бюджету, повертається на Ямпільщину лікарь-інтерн загальної практики сімейної медицини, вийшла з «дикретної» відпуски лікар-лор. А 5 серпня до роботи приступили два лікаря-інтерни, що закінчили стоматологічні факультети Харківського та Ужгородського медичних університетів. Молоді фахівці мають бажання працювати, для них створені умови праці, проте є проблема з медичним обладнанням. Щоправда голова райдержадміністрації пообіцяв допомогти з її вирішенням.
Нашій лікарні дуже потрібні фахівці – розповідає лікар-стоматолог Ямпільської центральної районної лікарні Валентина Квасова. Адже, в центральній районній лікарні на прийомі має бути щонайменше два лікарі, а працює один. Це не уможливлює прийоми дітей в загальноосвітніх школах. Окрім того, зовсім без лікаря-стоматолога залишається свеська дільниця, тож фахівці дуже потрібні. Хоча ми маємо розуміти, що це студенти, що прийшли відразу після університету і їх слід навчити. Вони мають добрі теоретичні знання, але потрібна практика. Планується, що молоді фахівці відпрацюють в нашому районі щонайменше 5 років.

error: Content is protected !!