Диван-книжка: особливості, переваги та недоліки системи трансформації

Більшість сучасних м’яких меблів оснащена системою трансформації. Це робить виріб більш варіативним з точки зору зміни конфігурації. Диван є уособленням ніші та зазвичай укомплектований розкладним механізмом певного типу. Однією з перших систем трансформації, що колись з’явилися на ринку, є все ще популярна та актуальна «книжка». Попри певні конструктивні огріхи, диван книжка як і раніше є трендом продажів та вважається справжньою класикою жанру.

Особливості конструкції

Диван-книжка має таку назву завдяки характерному принципу розкладання, що нагадує розгортання книжки. При цьому в складеному форматі виріб має типовий для більшості диванів вигляд.

Детально роздивитися зовні та купити диван-книжку можна на https://fayni-mebli.com/ua/tag-sofas-click-book.html, де є великий асортимент подібних виробів з можливістю замовлення та доставляння по Україні.

Отже, конструкція дивана-книжки передбачає наступні дії щодо трансформації:

  • необхідно підняти нижню частину дивану так, щоб спинка опустилася на один рівень з сидінням;
  • після характерного клацання, що сповіщає про спрацювання механізму трансформації, можна опустити сидіння.

В результаті утворюється просторе та зручне спальне місце на 1 або 2 персони. Конструкція є досить міцною та витривалою до навантажень.

Переваги та недоліки дивана-книжки

Майже всім користувачам добре знайома дана модель. Диван з системою трансформації «книжка» є класичною системою з багатьма перевагами та деякими недоліками (незначними, якщо відверто).

Серед переваг дивана-книжки:

  • простота конструкції та високі експлуатаційні характеристики – попри те, що на ринку є простіші та надійніші механізми трансформації, система розкладання «книжка» забезпечує простоту, надійність та ремонтопридатність виробу;
  • функціональний баланс – в розкладеному вигляді диван є просторим та зручним для відпочинку лежачи, а в складеному форматі є досить компактним та зносостійким, що робить конструкцію придатною для використання в режимі 24/7;
  • наявність засобів зберігання – більшість моделей оснащені місткими нішами для білизни та речей;
  • низька ціна – однією з головних переваг моделі є її бюджетний статус при хороших експлуатаційних показниках.

Серед недоліків слід зазначити наступне. Під час розкладання спинка дивана-книжки опускається. І якщо в складеному вигляді поставити диван щільно до стіни, йому не вистачить простору в момент опускання спинки. Отже, є необхідність в забезпеченні дистанції між стіною та диваном.