🔴 📸 За три кілометри від кордону: прикордонна Чуйківка

Село Чуйківка Дружбівської громади розташоване за 3 кілометри від кордону з Росією. Ще десять років тому тут планували відкрити пункт пропуску з російським селом Підівоття, а зараз там знаходяться російські військові, які обстрілюють сусідні з Чуйківкою села.

По самій Чуйківці ворожі снаряди не влучали, але звуки вибухів чутно ледь не кожного дня, – розповідає місцева мешканка Євгенія.  

-Росія звідси за три кілометри, тож вибухи ми чуємо, але десь далеченько. У нас, дякувати Богу, тихо. Мешканців дуже мало, ось наша вулиця була повна людей, а зараз до середини вулиці нікого, абсолютно нікого немає, а решта всі похилого віку.  Погано стало, що світло вимикають часто, які є прилади і ті пропадуть, бо година, друга і вимикають, але тут не наша провина, не українців. Все нормально.

В 2014 році в Чуйківці згоріла старовинна церква, яка була побудована майже одночасно із заснуванням села. Храм відбудували, але, як розповідає місцева мешканка Любов, жителі Чуйківки досі сумують за старою церквою.

-Стара церква мені більше подобалась, їй було вже 360 років. Я не тут жила, прийшла сюди заміж, ходила до тієї церкви, вона була хороша, хоч і старенька – її оздобили добре. А потім вона згоріла. Видно, так треба було. Нічого не зробиш.

Мешканець села Валерій обурюється, що його вулиця досі названа ім’ям героя радянської пропаганди Кості Яніна, хоча має гарну історичну назву Зарічна. Чоловік вважає неправильним, що могила піонера знаходиться на місцевому пляжі.

-Вулиця називалась Зарічна. Так робити взагалі не можна, не можна іменами померлих називати вулиці і міста. Це енергія чорна, енергія сатани. Для могил є кладовище, навіщо ховати біля річки, це ж місце відпочинку. Якщо ставити там могилки всім, хто потонув, то вийде друге кладовище.

Попри наближеність до кордону ситуація в Чуйківці досить спокійна. Місцеві розповідають, що вчасно отримують пенсії, а час від часу і гуманітарну допомогу. Селяни, які мають виключно пічне опалення, подали заяви на отримання дров від держави і сподіваються, що вони допоможуть їм перезимувати у теплі.   

Олександр Соломко, Сергій Одарченко

Чуйківка 1

Чуйківка 2

Чуйківка 3

Чуйківка 4

Чуйківка 5

Чуйківка 6

Чуйківка 7

Чуйківка 8

Чуйківка 9

Чуйківка 10

Чуйківка 11

error: Content is protected !!