Стійкий неприємний запах навколо будинків, забруднена вода в колодязях, залиті нечистотами присадибні ділянки – в таких умовах вимушені жити ямпільчани, будинки яких розташовані неподалік селищних очисних споруд. 
Будинки в кінці вулиці Щорса розташовані в досить мальовничому місці, де великий сосновий ліс зустрічається з повноводною річкою Івоткою. Буквально за кілька метрів від них знаходиться заплава «Затон» – улюблене місце відпочинку ямпільчан. На перший погляд здається, що людям, які тут мешкають пощастило, адже вони можуть сповна насолоджуватись цією казково гарною природою прямо біля свого дому. Так досить довго думали і самі мешканці, не звертаючи уваги на розташовані зовсім поруч селищні очисні споруди.
Доки «очисні» працювали нормально, люди взагалі не помічали небезпечного сусідства. Проте, останніх років 20 «очисні» більше робили вигляд, що працюють, ніж справді очищали селищні стоки. Багато ямпільчан, що проходили повз очисні споруди і помічали, в якому вони знаходяться стані, відверто дивувались, як ця система працює і як досі не сталось екологічне лихо. Тож, не можна сказати, що біда прийшла зненацька, вона стала закономірним наслідком багаторічної безгосподарності.
– Ми мешкаємо на окраїні вулиці Щорса, – розповідає пенсіонерка Авдасьова Антоніна Василівна, – в декількох метрах від селищних очисних споруд. Тож, саме ми першими з ямпільчан відчули на собі наслідки екологічного лиха. Біда до наших домівок прийшла з великими ливневими дощами два місяці тому, коли нечистоти потекли прямо до присадибних ділянок, затопивши колодязі, де ми брали воду. Тепер вода в них така, що нею неможливо навіть попрати та помитись. А все навколо воняє справжнім туалетом.
Почалось все набагато раніше, принаймні, вода воняла і в минулому році, – зазначає Антоніна Василівна. – Цю воду я не пила. Та все ж, її можна було використовувати для технічних потреб. Діти навіть пробили вдома свердловину для цих цілей. Тепер ми її не використовуємо.
Після того, як нечистоти потрапили до колодязів, ми намагались вирішити проблему самостійно, зокрема, поставили насос та викачали всю воду з колодязя. Проте, нічого не допомогло, запах нікуди не зник. Та і накип залишається величезний, навіть, якщо воду кип’ятити цілу годину.
Зібрались з сусідами, стали думати куди нам йти, кому скаржитись. Вирішили звернутись до районної прокуратури, яка направила до нас обласну екологічну інспекцію. Коли приїхали перевіряючи, вони були шоковані тим смородом, що стояв навколо, – зазначає Антоніна Василівна.
За дорученням прокуратури державна екологічна інспекція у Сумській області дійсно виїжджала на місце і начальник інспекції Геннадій Базаров вже встиг повідомити людям про результати перевірки.
У червні 2013 року екологічною інспекцією було проведено планову перевірку діяльності ТОВ «Водолій БС» з питань дотримання вимог природоохоронного законодавства, у сфері охорони та раціонального використання водних ресурсів – йдеться у офіційному листі державної екологічної служби в Сумській області. В ході проведеної перевірки та візуального обстеження було встановлено, що зазначений комплекс очисних споруд, що експлуатується на правах оренди ТОВ «Водолій БС», знаходиться в незадовільному технічному стані. Практично жодний технологічний вузол очисних споруд не відповідає вимогам експлуатації та технічному стану.
Інспекцією було встановлено, що тільки протягом 2013 року сталися три аварійні ситуації, що привели до несанкціонованого аварійного скиду недостатньо очищених стоків на прилеглу територію. За матеріалами цієї перевірки, за скид недостатньо очищених стоків підприємству ТОВ «Водолій БС» розраховано збитки та виставлено претензію №1599/08-14 від 08.07.2013 року в сумі 39 456 гривень – йдеться у повідомленні.
Разом з тим слід зазначити, що ТОВ «Водолій БС» з квітня 2009 року неодноразово повідомляв Ямпільську селищну раду та селищного голову про необхідність ремонту на очисних спорудах в смт Ямпіль. І селищна рада провела певну роботу в цьому напрямі, зокрема з метою проведення реконструкції очисних споруд розроблений робочий проект «Реконструкція очисних споруд (блоки біофільтрів) в смт Ямпіль», на який отримано позитивний висновок комплексної державної експертизи від 10.05.2010 року.
Окрім того, рішенням двадцять першої сесії шостого скликання Ямпільської районної ради від 15.02.2013 року на реконструкцію очисних споруд в смт Ямпіль передбачено виділення коштів із державного бюджету в сумі 300 тисяч гривень. Проте, цих коштів більш ніж недостатньо, адже загальна вартість робіт згідно проекту становить 1 мільйон 920 тисяч гривень.
Як вже повідомляла районна газета, ситуація навколо забруднення колодязів була розглянута на засіданні комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій, де ТОВ «Водолій БС» було доручено провести цілий ряд заходів по ліквідації наслідків аварії. Зокрема, провести хлорування води в колодязях та обвалування місця витоку стічних вод. Але люди говорять, що не помітили працівників підприємства, як і виконання будь-яких робіт. Сподіваються вони і на об’єктивні результати аналізів води і вже збираються самі відібрати проби та відвезти їх на експертизу в Київ.
Наразі очевидно лише одне – перед Ямполем постала чергова екологічна проблема, яку багато років вважали лише потенційною і відкладали її вирішення в «довгий ящик». Проте, мешканці вулиці Щорса на собі відчули її реальність. До того ж , якщо очисні споруди не будуть відремонтовані найближчим часом долю цих людей можуть повторити і інші жителі райцентру.