Словаччину можна назвати студентською країною, бо тут лише 5,5 мільйонів людей та понад 30 університетів. Це можна пояснити тим, що сюди багато хто приїжджає вчитися як за обміном, так і на весь період навчання. Вибір великий, тому сьогодні розповімо про найвідоміші університети, де можна здобути якісну вищу освіту, яка буде оцінена як в Україні, так і в інших країнах Європи.

Найкращий вибір – державний університет

Чому краще обрати саме державни? Тому що такі університети Словаччини, по-перше, мають безкоштовну освіту, якщо навчатися словацькою мовою. По-друге, якщо говорити чесно, то освіта там краща. У приватних університетах найчастіше заплющують очі на відвідуваність та успішність. У державних вимог більше, але їхній випускник на ринку праці буде оцінений вище. Програма Free Student Slovakia пропонує тільки їх, тому що тут можна отримати кращу теоретичну підготовку та безліч практичних навичок, які допоможуть молодому фахівцеві без додаткової підготовки розпочати роботу.

До речі, зовсім не важливо, в якому місті знаходиться університет. Навіть у невеликих містах можуть розташовуватись навчальні заклади, які входять до першої половини списку рейтингу. Куди вступити до Словаччини? Дивіться нижче.

Університет Коменського у Братиславі

Найвідоміший серед університетів Словаччини, включає 13 факультетів і знаходиться в столиці. Через те, що університет займає перший ряд багатьох рейтингів, вступити сюди складніше: більше конкурсу, є вступні іспити, високі вимоги до іноземців зі знання словацької мови. Однак немає нічого неможливого і вчинити сюди також можна. Але є порада: абітурієнту найкраще вступати до Університету Коменського після отримання диплома бакалавра або після року в іншому університеті. Це пов’язано з тим, що студент має звикнути до європейської системи навчання, здати першу сесію, підтягнути словацьку мову та звикнути до життя в іншій країні.

Технічний державний університет у Кошиці

Другий університет за значимістю в Словаччині, хоча його практична значимість ні в чому не поступається попередньому. Його головна відмінність – унікальні навчальні програми. Випускник будь-якої спеціальності зможе без проблем знайти роботу, бо університет дає безліч практичних знань. Включає 9 факультетів, кожен з яких, 8 з яких знаходяться в місті Кошице і один – у Прешові. Більшість спеціальностей не вимагають жодних вступних іспитів, тому все, що вам потрібно для вступу – непогані оцінки в атестаті та бажання вчитися.

Університет Матея Бела в Банській Бистриці

Університет складається з шести факультетів, де вивчають більше гуманітарні науки. Документи для вступу сюди можна подати переважно до кінця квітня, іспити для більшості спеціальностей відсутні. Тут можна вибрати як один напрямок, так і поєднати дві спеціальності в одній, що збільшить шанси знайти хорошу роботу після закінчення університету.

Прешівський університет у Прешові

Це один із найбільших університетів на території Словаччини. Включає в себе 8 факультетів, де можна здобути освіту за різними спеціальностями. Головна мета університету – надати студентам можливість шукати себе та саморозвиватися. Для більшості спеціальностей не потрібно складати вступних іспитів, тому вступити сюди можна без додаткового стресу.

Важливий плюс університету полягає також у тому, що він входить у різні студентські асоціації, що дозволяє активно співпрацювати з іншими університетами і робити як студентів, так і викладачів більш мобільними.

Католицький університет у Ружомберку

Нехай вас не лякає слово “католицький” – університет цілком світський, просто серед 4 факультетів є теологічний. Він традиційний, тут досить високі вимоги як до абітурієнтів, так і до студентів. Отримати в Католицькому університеті можна за різними спеціальностями: починаючи від різних мов до медичних спеціальностей. Деякі напрями вимагають складання вступних іспитів або проходження мотиваційної співбесіди.

Список під назвою найкращі університети Словаччини можна продовжувати ще довго. До нього входять і Жилінський університет у Жиліні, і Трнавський університет у Трнаві, і Університет Костянтина Філософа у Нітрі та багато інших. Але важливе інше: Словаччина – ідеальний варіант для вступу іноземних студентів завдяки легкій адаптації, якісній освіті та хорошим ставленням місцевих.

error: Content is protected !!